birgün

23° AÇIK

Kılıçdaroğlu’ndan aşı açıklaması: Sıramı bekleyeceğim

‘Devlet büyüklerine’ tanınan ayrıcalıkla AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Bahçeli, sıraları gelmemesine rağmen koronavirüs aşısı yaptırırken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sırasını bekleyeceğini söyledi. Sağlık Bakanı Koca, Kılıçdaroğlu'na sırası geldiğinde aşı olacağını beyan ettiği için teşekkür etti.

GÜNCEL 15.01.2021 12:12
Kılıçdaroğlu’ndan aşı açıklaması: Sıramı bekleyeceğim
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘örnek olmak’ bahanesiyle siyasi liderlere aşı konusunda tanınan ayrıcalığı reddetti. CHP Lideri, “Sıramı bekleyeceğim” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs aşılama kampanyasında ‘örnek olmaları’ için ‘devlet büyükleri’nin de aşı olabileceğini açıklamıştı. Bu açıklama ardından dün AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP MKYK üyeleri aşı oldu. Bugün de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin aşı olduğu açıklandı.

Kılıçdaroğlu’nun ise Sağlık Bakanı’nın çağrısına nasıl yanıt vereceği merak konusuydu.

Sabah saatlerinde katıldığı radyo programında, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın aşı için tüm siyasi parti liderlerine çağrı yaptığı hatırlatılarak, ne zaman aşı olacağı sorulan Kılıçdaroğlu, "Dün akşam Sayın Sağlık Bakanı aradı, aşı olmak için çağrıda bulundu. Tabii dedim. Hekimler aşı olmamızı istiyorlar, biz de doğal olarak aşı oluruz. 'Ben de gerekirse refakat ederim' dedi. Ben de aşı olacağım" diye konuştu. Planlamayı ne zamana yaptığı sorulan Kılıçdaroğlu, "Henüz karar vermedim ama bugün yarın olacak." ifadesini kullandı. "Kameralar olacak mı?" denmesi üzerine de Kılıçdaroğlu, "Bence kameraya çok fazla gerek yok, zaten aşı olacağız" açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu daha sonra, CHP'nin "Sen Varsan Biz Varız" programında yaptığı konuşmada, "Aşı için davet geldi, Sayın bakan aradı. Ben de vatandaş Kemal Kılıçdaroğlu olarak sıramı bekleyeceğim. Önce sağlık çalışanlarının aşı olması lazım" dedi.

KOCA'DAN TEŞEKKÜR

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması ardından kişisel Twitter hesabından bir mesaj paylaşan Sağlık Bakanı Fahretin Koca, “Destek için yaptıkları açıklama ve aşı olacaklarını beyan etmeleri sebebiyle çok teşekkür ederim” dedi.

Koca’nın mesajı şöyle:

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol