birgün

8° AZ BULUTLU

Kılıçdaroğlu’ndan Borsa’daki vurgunlarla ilgili sert sözler: Ödeteceğim!

Eski paylaşımlarını alıntılayarak Borsa İstanbul’daki manipülasyonlara dikkat çeken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Küçük yatırımcının çaldığınız parasını size ödeteceğim” dedi.

SİYASET 17.09.2022 16:08
Kılıçdaroğlu’ndan Borsa’daki vurgunlarla ilgili sert sözler: Ödeteceğim!
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından eski paylaşımlarını alıntılayarak Borsa İstanbul’da yapılan manipülasyonlara dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu, “Borsada yaptığınız manipülasyonları izliyorum ve notumu alıyorum. Küçük yatırımcının çaldığınız parasını size ödeteceğim. Vallahi de ödeyeceksiniz! Erdoğan şürekası, göreceğim sizi” ifadelerini kullandı.

NE DEMİŞTİ?

CHP liderinin alıntıladığı eski tarihli paylaşımlarında ise şunları kaydetmişti:

“Borsada dolandırılan küçük yatırımcının uğradığı zararın telafisi meselesini açayım. Muteber borsa sermayedarlarını hariç tutarak, beni asıl ilgilendiren meseleye geliyorum. Borsada küçük yatırımcı sadece SPK’nın yolsuzluk mekanizmasıyla soyulmadı.

İçeriden bilgi alarak, manipülasyonla küçük yatırımcıyı soyan çeteler var. Bunu hisse grafiklerinden de çok net izliyorum. Örneklerini TCMB faiz kararlarında ve sosyal medyada çıkartılan bazı dedikodular sürecinde de gördüm, notlarımı aldım.

SPK ve Borsa İstanbul bu konudaki şikayetleri görmezden geliyor.

Nedenini biliyoruz... Buradan kimlerin nemalandığını da iktidar değişikliğinden sonra ortaya çıkaracağız. Dolayısıyla ekonomi derken, sadece ilk 100 günlük planlar vs. ile bu ülkenin toparlanmayacağını biliyorum.

Dolandırılan küçük yatırımcıların zararlarının telafisi, bu mikropların ve beslediklerinin parası ile telafi edilecek. Konunun bu boyutunu da uzun zamandır takip ediyorum, kimse merak etmesin.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol