birgün

10° PARÇALI BULUTLU

Kılıçdaroğlu’ndan büyükelçilere ‘Kanal İstanbul’ mektubu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’deki büyükelçilere ‘Kanal İstanbul Projesi’nin durdurulmasına yönelik çağrı mektubu gönderdi.

GÜNCEL 05.11.2021 19:12
Kılıçdaroğlu’ndan büyükelçilere ‘Kanal İstanbul’ mektubu
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’deki tüm büyükelçilere ‘Kanal İstanbul’ için çağrı mektubu gönderdi. Kılıçdaroğlu, “Suyumuz, toprağımız, doğamız bizim her şeyimizdir. Yok edilmesine izin vermeyeceğim” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’deki büyükelçilere ‘Kanal İstanbul Projesi’nin durdurulmasına yönelik çağrı mektubu gönderdi. Kılıçdaroğlu gönderdiği mektubu Twitter hesabından “Ülkemizdeki tüm büyükelçiliklere bugün kendi dillerinde gönderdiğim çağrı mektubudur. Suyumuz, toprağımız, doğamız bizim her şeyimizdir; yok edilmesine izin vermeyeceğim. Milletimin bilgisine sunarım.” notuyla paylaştı.

Kılıçdaroğlu’nun mektubu şu şekilde:

kilicdaroglu-ndan-buyukelcilere-kanal-istanbul-mektubu-940771-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol