birgün

24° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 08.06.2020 12:13

Kılıçdaroğlu'ndan "CHP sağa kaydı" eleştirisine cevap

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin “sağa kaydığına” yönelik eleştirilere “Nasıl sağa kayıyor? Siz kapıcının, apartman görevlisinin, taşeron işçisinin hakkını savunuyorsanız o zaman halkın partisi oluyorsunuz demektir” diyerek yanıt verdi

Kılıçdaroğlu'ndan "CHP sağa kaydı" eleştirisine cevap

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 81 il başkanı ile videokonferans toplantısı yaptı.

İl başkanlarına kısır tartışmalardan kaçınma çağrısı yapan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Var olan sorunların nasıl çözülmesi gerektiğini anlatacağız. İnanç işi, Diyanet İşleri, müftülük, kilise, cemevi, bu tartışmaların hiçbirisine girmeyeceğiz. Neden? Herkesin inancına saygılıyız da ondan. ‘Camiye, kışlaya, yargıya siyaset girmemeli’ dedik en başından beri."

“CHP’de değişimin yeterince kavrandığı düşüncesinde değilim” diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Biz her kesime ulaşan tek partiyiz. Biz Türkiye’de herkesten oy isteyen ve her kesimi hedefleyen tek partiyiz ve dolayısıyla buna uygun davranın. Unutmayın biz herkesin oyuna talibiz."

SAĞA KAYDI ELEŞTİRİSİNE YANIT

CHP’nin “sağa kaydığı” eleştirilerine de yanıt veren CHP lideri, şunları söyledi:

"Yeri geldiğinde ‘CHP sağa kaydı’ diyorlar. Nasıl sağa kayıyor? Siz kapıcının, apartman görevlisinin, taşeron işçisinin hakkını savunuyorsanız o zaman halkın partisi oluyorsunuz demektir. Ezilenlerin partisi oluyorsunuz demektir. Ezilenlerin hakkına, hukukuna sahip çıkıyorsunuz demektir."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız