birgün

25° AÇIK

BİRGÜN EGE 30.01.2020 13:33

Kılıçdaroğlu’ndan Didim OSB'ye karşı mücadeleye destek

Didim'e kurulması planlanan Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi'ne karşı mücadele eden Didimlilere Kılıçdaroğlu'ndan destek geldi

Kılıçdaroğlu’ndan Didim OSB'ye karşı mücadeleye destek

BİRGÜN İZMİR

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Aydın’ın Didim ilçesine, Balık Çiftlikleri ve Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi kurulması planlanıyor.

Projeye karşı uzun süredir mücadele eden Didim halkına, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan da destek geldi.

Kılıçdaroğlu'nu ziyaret eden Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Balık Çiftlikleri ve Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi verdi.

Ziyaret sonrasında açıklama yapan Atabay, gerçekleştirilmek istenen bu projenin Didim turizmini son derece olumsuz yönde etkileyeceği konusunda Kılıçdaroğlu'yla hemfikir olduklarını, Didim halkının haklı mücadelesinde Kılıçdaroğlu'nun kendilerinin yanında olduğunu ve mücadelelerini destekleyeceğini belirtti.

kilicdaroglu-ndan-didim-osb-ye-karsi-mucadeleye-destek-681829-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız