birgün

9° AÇIK

GÜNCEL 17.01.2021 19:16

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Nereye gitti bu paralar?

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 'Sokaktaki vatandaşın sorduğu soruyu soruyorum' notuyla bir video paylaştı, Erdoğan'a "Nereye gitti bu paralar?" diye sordu.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Nereye gitti bu paralar?

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, "Nereye gitti bu paralar?" diye sordu.

CHP’liler, Twitter’dan başlattıkları kampanya ile AKP’ye “Nereye gitti bu paralar” diye soruyor. Konu hakkında CHP örgütleri ve milletvekilleri başta olmak üzere birçok paylaşım yapılıyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın iktidarda olduğu 18 yıl boyunca toplanan vergilerin nereye gittiğini sordu.

"Sokaktaki vatandaşın sorduğu soruyu soruyorum..." diyerek bir video paylaşan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a, "Nereye gitti bu paralar" sorusunu yöneltti.

Videoda 18 yıllık AKP iktidarında toplanan vergi miktarını hatırlatıldı.

CHP’lilerin çalışma kapsamında hazırladığı bazı sorular şöyle:

kilicdaroglu-ndan-erdogan-a-nereye-gitti-bu-paralar-830284-1.

kilicdaroglu-ndan-erdogan-a-nereye-gitti-bu-paralar-830285-1.

kilicdaroglu-ndan-erdogan-a-nereye-gitti-bu-paralar-830286-1.

kilicdaroglu-ndan-erdogan-a-nereye-gitti-bu-paralar-830287-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol