birgün

13° KISA SÜRELİ YAĞMUR

SİYASET 20.08.2021 16:34

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Sen bir beka sorunusun

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösterdi. "Namazdan çıkıyorsun, avluda küfür kıyamet... Ne diyeceğimi gerçekten bilmiyorum" diyen Kılıçdaroğlu, "Erdoğan, sen bir beka sorunusun" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Sen bir beka sorunusun

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir beka sorunu olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Erdoğan'a tepki gösterdi.

"Namazdan çıkıyorsun, avluda küfür kıyamet..." diyen Kılıçdaroğlu, "Ne diyeceğimi gerçekten bilmiyorum. Milletin aklıyla, değerleriyle, alay eden sensin Erdoğan!" ifadelerini kullandı.

"BİR DEDİĞİN DİĞER DEDİĞİNİ TUTMUYOR"

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Bir televizyon programında 'sığınmacı alacağız, bu bir cibilliyet meselesi' diyorsun; yarım saat sonra uyanıp "sınırlara duvar örüyoruz" diyorsun. Bir dediğin diğer dediğini tutmuyor. Ne söylediğinin farkında değilsin."

Erdoğan'a çağrısını yineleyen Kılıçdaroğlu, "Gel milletimize dönelim, onlar söylesinler; bu ülkeye akın akın sığınmacı geliyor mu, gelmiyor mu? Etraflarına bakarak mahallelerinden söylesinler, belli ki sen saraylardan göremiyorsun" dedi.

"GERÇEKLE YÜZLEŞECEKSİN"

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Özetle Erdoğan, sen bir beka sorunusun. Ülkenin demografik yapısını alenen tehlikeye attın. Seçimden de kaçtığın için, halkımız sana gerçek fikrini “şimdilik” iletemiyor. Ama gün gelecek göreceksin, sen de gerçekle yüzleşeceksin!"

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol