birgün

10° PARÇALI BULUTLU

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Tarım Kredi tepkisi: İndirim yalanları söylüyorsun

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın indirim vaadi verdiği Tarım Kredi Kooperatifleri'nde yapılan az miktardaki indirimleri eleştirerek tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Millet burnundan soluyor, sen indirim yalanları söylüyorsun. Yapıla yapıla 20-30 kuruşluk indirimler yapıldı. Her şeyiniz skandal. Utanın be!" ifadelerine yer verdi.

EKONOMİ 15.08.2022 13:15
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Tarım Kredi tepkisi: İndirim yalanları söylüyorsun
Abone Ol google-news

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Tarım Kredi Kooperatifleri'ndeki indirim vaadi tutmadı. Sabahın erken saatlerinde ucuza ürün alacağını uman yurttaş raflarda fiyaskoyla karşılaştı. Tarım Kredi Kooperatifleri marketindeki ayçiçek yağı fiyatı ile zincir marketteki fiyat arasında sadece 1 TL'lik fark oldu. Tarım Kredi marketindeki çay fiyatının ise, zincir marketteki fiyata göre daha pahalı olduğu görüldü.

Az miktarda yapılan indirim yurttaşın beklentisini karşılamazken, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da sosyal medya hesabından indirim vaadi veren Erdoğan'a tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, Twitter paylaşımına 2021 yılında perakendecilere gönderdiği indirim mektubunu da ekleyerek şunları kaydetti:

"Ben perakendecilere indirim talebi mektupları yazarken, sen 10 ay seyrettin Erdoğan. Millet burnundan soluyor, sen indirim yalanları söylüyorsun. Yapıla yapıla 20-30 kuruşluk indirimler yapıldı. Her şeyiniz skandal. Utanın be!"

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun