birgün

13° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 25.09.2021 21:43

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a yurt yanıtı: Gençlere telefon soran 'dayılara' benzetti

Yurt problemini dile getiren gençlere “Yalan söylüyorsunuz” diyen Erdoğan’a seslenen CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Derdini anlatan gençlere yaklaşıp 'Çıkar telefonunu göster” diyen dayılara benziyorsun' dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a yurt yanıtı: Gençlere telefon soran 'dayılara' benzetti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, barınma ve yurt problemini dile getiren üniversite öğrencilerini yalancılıkla suçlayan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Twitter hesabından yanıt verdi.

Erdoğan’ı sokak röportajlarında ülkenin ekonomik durumunu eleştiren gençlere “Çıkar, telefonunu göster” diyen iktidar yanlısı yaşlı insanlara benzeten Kılıçdaroğlu, tweetinde şu ifadeleri kullandı:

“Gençleri ya işsiz bırakıyorsun ya yurtsuz! Çıkmışsın “Gençlerin sorunu yok” diyorsun. Sorunları reddedince yok olmuyorlar, sen sadece hamaset yapmış oluyorsun. Derdini anlatan gençlere yaklaşıp “Çıkar telefonunu göster” diyen dayılara benziyorsun Erdoğan, zerre farkın yok!”

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan, son dönemde ev kiraları ve yurt ücretlerine tepki göstererek parklarda yatan öğrencilere ilişkin olarak, “Son günlerde üniversite öğrencileriyle ilgli çrikin bir kampanya yürütlüyor. Yurt kapasitesini tırmandıran bir iktidarız, hiç ilgisi alakası olmayan kişileri banklara yatırarak kampanyalar sürdürüyorlar, yalan söylüyorsunuz, hayatınız yalan. Bizim yurtlarımız ortada” demişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol