birgün

0° PARÇALI BULUTLU

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın 'sürtük' savunmasına yanıt: Düştüğün bu küfür çukuruna ben inemem

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Gezi direnişçilerine 'sürtük' demesiyle ilgili yaptığı açıklamaya sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Erdoğan sorularıma yanıt verememenin ezikliği içinde, küfürlerine devam etmişsin. Düştüğün bu küfür çukuruna ben inemem, hiç kusura bakma" dedi.

SİYASET 04.06.2022 17:25
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın 'sürtük' savunmasına yanıt: Düştüğün bu küfür çukuruna ben inemem Fotoğraf: Flickr | CHP Fotoğraf Servisi
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi eylemlerine katılanlara 'sürtük' ifadesi kullanmasıyla ilgili konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarına tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Erdoğan sorularıma yanıt verememenin ezikliği içinde, küfürlerine devam etmişsin. Düştüğün bu küfür çukuruna ben inemem, hiç kusura bakma" ifadelerine yer verdi.

Erdoğan, partisinin Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde bugün düzenlenen 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Gezi protestocularına yönelik kullandığı 'sürtük' ifadesinin tepkilere neden olmasına rağmen geri adım atmamış, şu ifadelere yer vermişti:

"Biz Gezi olaylarında sergiledikleri tutuma yakışan teşhisi koyduk. Biz hep milletimizin diliyle konuştuk. Milletimiz bu vandalları nasıl tanımlıyorsa biz de öyle dedik. Onlara bu söz neye karşılık geliyor bilmiyoruz ama dediğimiz çok açık. Milletimiz Gezicileri nasıl tanımlıyorsa biz de aynı sıfatları kullanıyoruz. Elebaşlarını, vandalları, polisimize kurşun sıkan şehir eşkiyalarını, yağmacıları, ibadethanelerimizi bira kutularıyla kirletenleri, aziz milletimizin iradesine kast eden darbe heveslilerini bu millet nasıl tarif ediyorsa biz de aynı şekilde tarif ediyoruz. Vandala vandal, haine hain, çapulcuya çapulcu demekten geri durmayacağız. Bizim kadınlara alçakça hakaret eden belediye başkanlarını koruyanlardan alacak ahlak dersimiz yoktur."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol