birgün

23° AÇIK

Kılıçdaroğlu'ndan Instagram'da "128 milyar dolar nerede?" yarışması

Kılıçdaroğlu, Instagram hesabından, “128 milyar dolar”ı sordu. Uygulamanın “hikayeler” bölümündeki “test” özelliği ile oluşturulan üç soru, takipçiler tarafından yanıtlandı.

SİYASET 19.04.2021 08:00
Kılıçdaroğlu'ndan Instagram'da "128 milyar dolar nerede?" yarışması
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası rezervlerinin harcanmasıyla ilgili yurttaşların iktidara sorduğu ve Cumhurbaşkanına hakaret sayılan '128 milyar dolar nerede?' sorusuyla sosyal paylaşım sitesi Instagram'da yarışma düzenledi.

Kılıçdaroğlu Instagram hesabından takipçilerine üç soru yöneltti. Üç sorudan biri ise sesli soruydu. Dört farklı şık arasından seçim yapabilen takipçiler, soruları doğru yanıtladıklarında ekranlarında sanal konfetilerle karşılaştı. Yanlış tercihte bulunanlar da doğru yanıtlar hakkında bilgi sahibi oldu.

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımı ATV’de yayımlanan “Kim Milyoner Olmak İster” adlı yarışmayı anımsatması da dikkati çekti.

Kılıçdaroğlu’nun ilk sorusu, “‘Bu kur filan, bunların hiçbirisi bizim geleceğimizi belirleyen şeyler değil. Bizim geleceğimizi, biz belirleyeceğiz. 24’ünde siz bu kardeşinize yetkiyi verin, ondan sonra bu faizle şunla bunla nasıl uğraşılır göreceksiniz’ diyen lider kimdir?” oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu, Recep Tayyip Erdoğan, Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu yanıtları arasından “Erdoğan”ı seçenler konfetileri patlattı. İkinci soruda ise takipçilere bir ses kaydı dinletildi ve “Dinlemekte olduğunuz, ‘Dolar ile mi maaş alıyorsunuz? Dolar borcunuz mu var? Dolar ile bir işiniz mi var?’ düşünce biçiminin sahibi kimdir?” sorusu yöneltildi. Süleyman Soylu, Fahrettin Koca, Berat Albayrak ve Ziya Selçuk şıkları arasından “Albayrak” tercihinde bulunanlar konfetilerle karşılaştı.

Kılıçdaroğlu’nun son sorusu ise “128 milyar dolar nerede?” oldu. Takipçiler; “Merkez Bankası’nın kasasındadır”, “Ekonomik tuzaklarla mücadelede harcanmıştır”, “Paranın büyük kısmı Türk halkının evindedir” ve “Londra’daki bir avuç tefecinin elindedir” seçenekleri arasında tercihte bulundu. Bu soruda konfetileri patlatabilenler, “Londra” yanıtını veren takipçiler oldu.

Çok sayıda takipçinin katıldığı “128 milyar dolar nerede?” isimli sanal yarışma 24 saat süresince devam etti.

kilicdaroglu-ndan-instagram-da-128-milyar-dolar-nerede-yarismasi-866249-1.

kilicdaroglu-ndan-instagram-da-128-milyar-dolar-nerede-yarismasi-866246-1.

kilicdaroglu-ndan-instagram-da-128-milyar-dolar-nerede-yarismasi-866247-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun