birgün

15° AÇIK

Kılıçdaroğlu'ndan Lütfü Türkkan sorusuna yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ile ilgili sorus üzerine, “Tepki konulmuştur. Aynı tepki başkaları tarafından yapıldığında da sizin aynı sorgulamayı yapmanız lazım” dedi.

SİYASET 14.11.2021 17:32
Kılıçdaroğlu'ndan Lütfü Türkkan sorusuna yanıt
Abone Ol google-news

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Bingöl ziyareti sırasında tartıştığı bir yurttaşa küfür eden İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ile ilgili soruya, “Tepki konulmuştur. Aynı tepki başkaları tarafından yapıldığında da sizin aynı sorgulamayı yapmanız lazım” yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu, İstanbul’da katledilen mimar Başak Cengiz’in Ankara Yenimahalle’deki ailesine yaptığı taziye ziyareti çıkışında yurttaşları selamladı. Kılıçdaroğlu, buradan ayrılırken '15 Temmuz gazileri' olduğunu belirterek kendisine soru yönelten kişilerle olan diyalog videosunu sosyal medya hesabından paylaştı.

'DEMOKRASİLERDE POLİTİK TEPKİ HAKTIR'

Kılıçdaroğlu tweet mesajında, “Türkiye’yi karış karış geziyorum, milletimizle birlikteyim. Bazen tepki gösterenler de oluyor. Demokrasilerde politik tepki haktır ve elbette her tepki provokasyon değildir. Yeter ki birbirimizle konuşmayı başarabilelim. Birbirimizi ikna edemeyebiliriz ama mutlaka konuşmalıyız” dedi.

Taziye çadırı çıkışında bir kişi, Kılıçdaroğlu’na Lütfü Türkkan olayı için “Neden tepkinizi koymadınız? Burası cenaze evi, bu sorular sorulmaz ama biz bu soruları sormak zorundayız” dedi.

'TEPKİ KOYMADIĞIMIZI KİM SÖYLÜYOR'

Kılıçdaroğlu, kendisinesoru soran kişiye, “Tepki koymadığımızı kim söylüyor. Biz tepkimizi koyarız. Hiç kimse şehitlere, gazilere, şehit ve gazi yakınlarına bir şey söyleyemez. Tepki konulmuştur. Aynı tepkinin başkaları tarafından yapıldığında da sizin aynı sorgulamayı yapmanız lazım” yanıtını verdi.

ANKA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol