birgün

6° AÇIK

Kılıçdaroğlu’ndan Netanyahu’ya “geçmiş olsun” mektubu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kudüs’teki sinagog saldırısı nedeniyle İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya "geçmiş olsun" mektubu gönderdi. Kılıçdaroğlu, mektubunda, “İsrail halkıyla dayanışma içerisinde acınızı paylaşıyor, saldırıda hayatını kaybedenlerin aileleri ile hükümetinize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi.

SİYASET 29.01.2023 19:16
Kılıçdaroğlu’ndan Netanyahu’ya “geçmiş olsun” mektubu
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kudüs’teki bir sinagoga düzenlenen silahlı saldırı nedeniyle İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya "geçmiş olsun" mektubu gönderdi.

Kılıçdaroğlu mektubunda şunları kaydetti:

“Sayın Başbakan, bu hafta sonu, 27 ve 28 Ocak tarihlerinde Kudüs’te yaşanan silahlı saldırılı şiddet eylemlerinde çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle duyduğumuz üzüntüyü dile getirmek isteriz. İsrail halkıyla dayanışma içerisinde acınızı paylaşıyor, saldırıda hayatını kaybedenlerin aileleri ile hükümetinize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Olayların tırmanmaya ve bölgemizde yeni bir şiddet sarmalına yol açmaması en büyük temennimizdir.”

NE OLMUŞTU?

Doğu Kudüs’te bulunan bir Yahudi yerleşim birimindeki sinagoga 27 Ocak'ta düzenlenen silahlı saldırıda 7 kişi yaşamını yitirmişti.

Saldırının ardından bir açıklama yapan Türkiye Dışişleri Bakanlığı, çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı kınamıştı.

Yapılan yazılı açıklamada, "Kudüs’te 27 Ocak akşamı bir sinagoga düzenlenen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını kınıyoruz" ifadesi kullanılmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol