birgün

27° AÇIK

Kılıçdaroğlu'ndan, "SADAT ile alakam yok" diyen Erdoğan'a fotoğraflı yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “SADAT'ın yöneticileriyle yakından uzaktan hiçbir alakasının olmadığını” iddia eden AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sosyal medya hesabından yanıt verdi. Erdoğan'ın, SADAT'ın kurucusu emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi ile fotoğrafını paylaşan Kılıçdaroğlu, "Tanıştırayım, devlet sırlarının konuşulduğu toplantıda solundaki 6. kişi SADAT'ın kurucusu. Silah tüccarı. Başkenti İstanbul, dili Arapça olan yeni bir devlet kurmak istiyor" dedi. Tanrıverdi, 2016 yılından 2020 yılına kadar Erdoğan’ın Başdanışmanlığı görevini yürütmüştü.

SİYASET 18.05.2022 15:08
Kılıçdaroğlu'ndan, "SADAT ile alakam yok" diyen Erdoğan'a fotoğraflı yanıt
Abone Ol google-news

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki grup toplantısında yaptığı açıklamalarda, cuma günü SADAT'ın kapısına giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak, "Bu çıkışın suflesinin nereden geldiğini, neyi amaçladığını, niçin şimdi yapıldığını da çok iyi biliyoruz. Başaramayacaksınız" dedi.

Erdoğan, konuşmasında, SADAT'ın yöneticileriyle yakından uzaktan hiçbir alakasının olmadığını iddia etti.

Kılıçdaroğlu, söz konusu açıklamanın ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Erdoğan'ın, SADAT'ın kurucusu emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi ile fotoğrafını paylaşarak "Tanıştırayım, devlet sırlarının konuşulduğu toplantıda solundaki 6. kişi SADAT'ın kurucusu. Silah tüccarı. Başkenti İstanbul, dili Arapça olan yeni bir devlet kurmak istiyor" notunu düştü.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a seslenerek, "Bu başdanışmanından dinlediklerini bize de anlat, aydınlanalım" ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı fotoğraf, Cumhurbaşkanlığı’nda 23 Ocak 2018 tarihinde yapılan Güvenlik Zirvesi’nden çekilen bir kareye ait. Suriye'nin kuzeyindeki Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı gündemiyle yapılan toplantıda çekilen fotoğrafta, dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, dönemin Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga ile birlikte Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SADAT) kurucusu emekli tuğgeneral Adnan Tanrıverdi’nin de toplantıya katıldığı görüldü. Bu toplantı, Cumhurbaşkanlığı tarafından da kamuoyuna açıklanmıştı.

SADAT’ı 28 Şubat 2012’de kuran emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, 2016 yılından 2020 yılına kadar Erdoğan’ın Başdanışmanlığı görevini yürütmüştü.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol