birgün

12° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

Kılıçdaroğlu'ndan 'sürpriz aday çıkabilir mi?' sorusuna yanıt

Elazığ'ı ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı ortak yayında kendisine sorulan "Seçimlerde sürpriz bir aday çıkabilir mi?" sorusuna "Hayır, sürprizlere yer yok" ifadeleriyle yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin bütün sorunlarına çözüm ürettikten sonra adayımızı belirleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

SİYASET 20.09.2022 12:57
Kılıçdaroğlu'ndan 'sürpriz aday çıkabilir mi?' sorusuna yanıt
Abone Ol google-news

Elazığ'ı ziyaret eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kanal 23 ve Kanal Fırat ortak canlı yayınında gündemi değerlendirdi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Kanal Fırat Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık'ın kendisine yönelttiği "Seçimlerde sürpriz bir aday çıkabilir mi?" sorusunu "Hayır, sürprizlere yer yok" ifadeleriyle yanıtladı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 6'lı masanın adayının ne zaman açıklanacağına yönelik olarak da konuşan Kılıçdaroğlu, "6 lider bir aradayız daha henüz Türkiye’nin bütün sorunlarını masaya yatırmış değiliz. Bütün sorunlara çözüm ürettikten sonra adayımızı belirleyeceğiz" dedi.

"Türkiye'nin bekası söz konusu" diyen Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

"Parti penceresinden olaylara bakmıyoruz. Parti penceresinden bakarsanız olmaz. Bugün Türkiye’nin yaşadığı sorunlar bir partinin sorunu olmaktan çıktı. Türkiye’nin bekası söz konusu.

6 lider bir aradayız daha henüz Türkiye’nin bütün sorunlarını masaya yatırmış değiliz. Parlamenter sistemi masaya yatırdık, devleti adaleti nasıl getireceğimizi, yolsuzlukları, hasar tespit komisyonu kuracağımızla ilgili kararlar aldık. Diğer kararlar da var. Seçim güvenliğini nasıl sağlayacağız? Sandıkların başında görev alacak arkadaşların güven içinde görev yapmaları gerekiyor. Liderler ayda bir toplanıyoruz ama aldığımız kararları 6 partinin genel başkan yardımcıları çalışıyor. Liderler rapor hazırlıyor bir sonraki toplantıya o raporlar geliyor. Her bir olayı akıl terazisinde tartıyoruz, nasıl çözülmesi gerektiği konusunda görüş birliği sağlıyoruz. İmza atıp kamuoyuyla paylaşıyoruz. Bütün sorunlara çözüm ürettikten sonra adayımızı belirleyeceğiz. Cumhurbaşkanının nasıl olması gerektiğini kendi bildirimizde açıkladık. Ahlaklı birisi olmalı, kendi egosuna teslim olmamalı, adaletli olmalı, devlette liyakati savunmalı. Bu nitelikleri saydık. Bu niteliklere sahip kişi bulacağız, var. Devlet yönetiminde aklı, bilimi egemen kılacağız. Hukuk içinde kalacağız, hukuka göre devleti yöneteceğiz. Hakim, adaletli davranacak. Bürokrat vatandaşa hizmet edecek.

6 lider akıllı politikalar üreteceğiz. Partilerimizin bizden beklentileri olabilir ama 6 lider Türkiye için kader birliği yaptık. Seçeceğimiz lider egosuna teslim olmayan bir lider olacak. Sıradan bir görev yapmıyoruz"

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol