birgün

22° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 30.07.2021 21:08

Kılıçdaroğlu'ndan videolu paylaşım: Yok dedikleri uçağı teknoloji festivallerinde uçurdular

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından video paylaştı. Kılıçdaroğlu, paylaşımında, "Yok dedikleri uçağı teknoloji festivallerinde uçurdular, yangınlarda uçuramadılar" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan videolu paylaşım: Yok dedikleri uçağı teknoloji festivallerinde uçurdular

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'deki orman yangınları hakkında iktidar temsilcilerinden gelen açıklamaları paylaştı. Kılıçdaroğlu, "Yok dedikleri uçağı teknoloji festivallerinde uçurdular, yangınlarda uçuramadılar" eleştirisinde bulundu.

Twitter hesabından video paylaşan Kılıçdaroğlu, "Bunların her şeyi, hiç ettikleri 128 milyar dolar hikayesine benzemeye başladı. Var gibi ama yok gibi de..." dedi.

Kılıçdaroğlu, "Yok dedikleri uçağı teknoloji festivallerinde uçurdular, yangınlarda uçuramadılar" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun paylaştığı videoda AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Türk Hava Kurumu'nun şu anda elinde buralarda rahatlıkla kullanılabilecek uçak falan yok" ifadeleri yer aldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol