birgün

33° AÇIK

GÜNCEL 19.06.2021 12:15

Kılıçdaroğlu'ndan Yeni Şafak'ın manşetine tepki: Bu da başka bir trol zekâsı ürünü

"Kemal Kılıçdaroğlu, Sedat Peker'e özendi arka fona deniz kabuğu yerleştirdi" başlığıyla manşetten yayınlanan haberine tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Yeni Şafak'ın manşetini paylaşarak " Bakın bu da başka bir troll zekâsı ürünü. Trol algılarını yemeyin" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Yeni Şafak'ın manşetine tepki: Bu da başka bir trol zekâsı ürünü

Yandaş Yeni Şafak gazetesi, bugünkü manşetinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı. Kılıçdaoğlu ve suç örgütü lideri Sedat Peker’in fotoğrafını yan yana koyarak, "Peker'e özendi" başlığı atan Yeni Şafak'a tepki gösteren CHP lideri, "Bakın bu da başka bir trol zekâsı ürünü" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kılıçdaroğlu'nun geçen günlerde sosyal medya hesabından yayımladığı videoyu konu alan Yeni Şafak gazetesinin bugünkü manşetinde, "Suç örgütü lideri Sedat Peker'in YouTube'da yayınladığı videolar üzerinden 'siyasi mühendislik ve iktidar' hesapları yapan Kılıçdaroğlu artık Peker'e de özenmeye başladı" ifadeleri kullanıldı. Haberde, "Peker gibi gece yarısı video yayınlayan Kılıçdaroğlu, savcıları, hükümeti hatta tüm AK Partili vatandaşları tehdit ediyor" denildi.

'TROL ALGILARINI YEMEYİN SAKIN'

Yeni Şafak'ın bu manşetine Kılıçdaroğlu'ndan yanıt gecikmedi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yanıt veren Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Bakın bu da başka bir troll zekası ürünü. Arka fonuna deniz kabuğu yerleştirdi demişler. Oysa ben Türkiye’yi karış karış gezmeye devam ediyorum; bu da otel odasında yaptığım çekim. Sevgili halkım bugün Antep’teyim. Troll algılarını yemeyin sakın. Sahadayım, halkımlayım."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol