birgün

10° HAFİF YAĞMUR

SİYASET 03.03.2021 10:42

Kılıçdaroğlu'nun avukatı: Erdoğan hakkında 5 paralık dava açtık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, "Erdoğan hakkında; 'Cibilliyetsiz, Yüzsüz, Karaktersiz' hakaret sözleri nedeniyle bugün, yine 5 paralık dava açtık" açıklamasını yaptı.

Kılıçdaroğlu'nun avukatı: Erdoğan hakkında 5 paralık dava açtık

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a dava açtıklarını duyurdu.

Twitter hesabından açıklama yapan Çelik, "Hakaret etmeyi alışkanlık haline getiren Erdoğan hakkında; Geçen Çarşamba günü seviyesizce ifade ettiği, “Cibilliyetsiz, Yüzsüz, Karaktersiz” hakaret sözleri nedeniyle Bugün, yine 5 Paralık dava açtık!" dedi.

Çelik paylaşımında, "Kılıçdaroğlu'nun talimatı ve muhataba biçtiği değer gereğince!.." notunu düştü.

ERDOĞAN NE SÖYLEMİŞTİ?

Erdoğan 24 Şubat'ta partisinin Meclis grup toplantısında, Kılıçdaroğlu'nun Gara eleştirilerine yönelik şunları söylemişti:

"Terör örgütlerini ve siyasi uzantılarını korumak için, bunun sonucunu bize yıkacak kadar alçaldılar. 'Bunun sorumlusu Erdoğan'dır' diyor. Ne yüzsüzsün sen ya, bunların cibilliyeti bozuk."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol