birgün

12° PARÇALI AZ BULUTLU

Kılıçdaroğlu'nun çağrısına Davutoğlu ve Karamollaoğlu'ndan yanıt

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "Kadınların giyim kuşamını siyasetin tekelinden çıkartıyoruz. Kanun teklifini yarın TBMM'ye sunacağız" açıklamasının ardından sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, "Bütün siyasi partileri ve milletvekillerini bu yasa teklifine destek vermeye çağırıyorum" ifadelerini kullandı. Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu da "Kılıçdaroğlu'nun çağrısını kıymetli buluyor ve destekliyoruz" dedi.

SİYASET 03.10.2022 21:48
Kılıçdaroğlu'nun çağrısına Davutoğlu ve Karamollaoğlu'ndan yanıt
Abone Ol google-news

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü konusuna ilişkin yaptığı çağrıya destek verdi.

Davutoğlu, "Bütün siyasi partileri ve milletvekillerini bu yasa teklifine destek vermeye çağırıyorum" dedi. Karamollaoğlu da "Kılıçdaroğlu'nun çağrısını kıymetli buluyor ve destekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı videoda başörtüsü konusuna ilişkin yaptığı açıklamada, "Kadınların giyim kuşamını siyasetin tekelinden çıkartıyoruz. Yarın itibariyle bu yarayı sonsuza kadar kapatacak adımı atıyoruz. Kanun teklifimizi, grup toplantısından hemen sonra, TBMM'ye sunacağız" ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasının ardından Gelecek Partisi lideri Davuoğlu sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Davutoğlu, "Sn. Kılıçdaroğlu’nun bütün alanlarda başörtü özgürlüğünü yasal teminat altına alma çağrısını toplumsal barış açısından çok değerli buluyorum. Bütün siyasi partileri ve milletvekillerini bu yasa teklifine destek vermeye çağırıyorum" ifadelerini kullandı.

KARAMOLLAOĞLU: DESTEKLİYORUZ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ds sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu’nun mesajını alıntılayarak şu açıklamayı yaptı: "Sn. Kılıçdaroğlu’nun, kazanımları yasal güvence altına alacak ve keyfi uygulamalara son verecek olan çağrısını kıymetli buluyor ve destekliyoruz."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol