birgün

9° AÇIK

SİYASET 19.12.2020 17:04

Kılıçdaroğlu, Türkeş’i ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP’nin eski genel başkanı Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş'i ziyaret etti. Sosyal medyada, ziyaretin Maraş Katliamı’nın yıldönümünde gerçekleşmesi tepki çekti.

Kılıçdaroğlu, Türkeş’i ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milliyetçi Hareket Partisi’nin eski genel başkanı Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş’i ziyaret etti.

Ziyarette CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun yanında, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı yer aldı.

Ziyaretin MHP’ye ve Ülkü Ocakları’na mensup kişilerin içinde yer aldığı Maraş Katliamı’nın yıldönümünde gerçekleşmesi, sosyal medyada yurttaşlar tarafından eleştirildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol