birgün

19° AÇIK

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, Beylikdüzü’nde konuştu: "Haksız suçlamaların hesabını zamanı gelince verecekler"

Beylikdüzü'nde toplu açılış töreninde açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı İmamoğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Burada yaptığı konuşmada, İBB’ye yönelik ‘terör’ soruşturmasını hatırlatan Kılıçdaroğlu, “İBB Başkanımıza yönelik yapılan haksız suçlamalar var, bütün dünya bu suçlamaların tamamının haksız olduğunu biliyor, hesabını yeri ve zamanı gelince verecekler” dedi.

SİYASET 07.01.2022 11:22
Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, Beylikdüzü’nde konuştu: "Haksız suçlamaların hesabını zamanı gelince verecekler"
Abone Ol google-news

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü'nde toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

Burada yaptığı konuşmada, “39 ilçesine eşit hizmet götürmek konusunda hassas bir büyükşehir belediye başkanlığı sürecini yaşıyoruz” ifadelerini kullanan İmamoğlu ise şunları söyledi:

"Kaybolan, heba edilen kaynakların bu şekilde topluma ve şehirlere kazandırılması sadece o şehrin refah düzeyini artırması anlamına gelmiyor, ülkenin refah düzeyini artması anlamına geliyor. Bu güzel şehrin, güzel ülkenin nimetleri, gelirleri çok fazla. Tek şartı var. Bundan bütün insanlarımızın eşit bir şekilde faydalanması. Bu paranın nereye aktığı ve nereye yönlendiği. Eğer hizmete akarsa bu ülkeden daha zengin bir ülke dünyada yok. Ama hizmete değil bir avuç insanın isteklerine ve şahsi arzularına dönük bir kanal açılmış ve oraya akıyorsa para bugünün zor koşullarını yaşıyoruz. Türkiyemize, İstanbulumuza çok değerli, adil bir dönemin gelmesini arzu ediyoruz."

KILIÇDAROĞLU: BELEDİYE BAŞKANINA ENGEL ÇIKARMAK HALKA ENGEL ÇIKARMAKTIR

İmamoğlu’nun ardından sahneye CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu çıktı. İktidarın CHP’li belediyelere yönelik engelleme girişimlerini eleştiren Kılıçdaroğlu, "Belediye başkanına engel çıkarmak halka engel çıkarmaktır" diye konuştu.

Konuşmasında, İBB'ye yönelik 'terör soruşturması'na da tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "İBB Başkanımıza yönelik yapılan haksız suçlamalar var, bütün dünya bu suçlamaların tamamının haksız olduğunu biliyor" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"İBB Başkanımıza yönelik yapılan haksız suçlamalar var, bütün dünya bu suçlamaların tamamının haksız olduğunu biliyor, unuttukları bir şey var bu ülkenin insanın vicdanına güveniyorum Mısır'daki sağır sultana bile duyuracağız. Onların görevi engel çıkarmak bizim görevimiz engelleri aşmak. Bunun hesabını yeri ve zamanı gelince verecekler. 13 bin küsür oy farkıyla alınmıştı İstanbul. O fark 800 bine çıktı. Nasıl geri alınabilir diye özel çabalar harcanmıştı. İnsanların vicdanında demokrasi vardır. Doğrunun arkasından gidersek her türlü engeli aşarız."

İBB’YE 'TERÖR' SORUŞTURMASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İBB'de 'terörle iltisaklı' kişiler olduğunu iddia etmişti. İBB'ye konuyla ilgili resmi bilgi vermeyen İçişleri, daha sonra soruşturma başlatıldığını açıklamıştı. Açıklamanın sosyal medya üzerinden yapılmasını eleştiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir basın toplantısı düzenleyerek işleyişe tepki göstermişti. AKP Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun aksine yaptığı açıklamada teftişin Ekrem İmamoğlu'na yönelik olmadığını vurgulayan ifadeler kullanmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol