birgün

7° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 23.12.2020 21:52

Kılıçdaroğlu, yandaş Sabah'a açtığı davayı kazandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Sabah gazetesi aleyhine iftira mahiyetinde ve gerçek dışı haber yapıldığı gerekçesiyle 1 TL'lik manevi tazminat talebinde bulunduğu dava sonuçlandı. Kılıçdaroğlu'nu haklı bulan mahkeme, Sabah'ı 1 liralık tazminata mahkum etti.

Kılıçdaroğlu, yandaş Sabah'a açtığı davayı kazandı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na AKP'ye yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi tarafından 'FETÖ' iftirası atılması üzerine açılan dava sonuçlandı.

Kılıçdaroğlu'nu haklı bulan mahkeme, Sabah'ı 1 liralık tazminata mahkum etti. Karar istinaf mahkemesinde de onaylandı.

CHP'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "İftiracılara yargıdan tokat gibi karar! Avukat Murat Ergün, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na FETÖ iftirası atan Sabah gazetesinden mahkeme kararıyla alınan 1 TL’lik tazminatı Genel Başkanımıza takdim etti." denildi.

Twitter üzerinden paylaşım yapan Avukat Murat Ergün ise, ''Bu arada mahkeme kararında bana da sayın Genel Başkan gibi 1 TL ücret verildi. Hayatımın en anlamlı parası'' ifadelerini kullandı.

Avukat Murat Ergün, dava dosyası ile birlikte kazanılan 1 lirayı çerçeveleterek Kılıçdaroğlu'na teslim etti.

Plaket şeklindeki çerçeveye söz konusu 1 lira yerleştirilirken, altına da “CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na FETÖ iftirası atan Sabah gazetesinden mahkeme kararı ile alınan 1 TL'lik manevi tazminat tutarıdır” ifadesi yazıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol