birgün

12° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 20.05.2015 08:39

Kılıçdaroğlu: Yüzde 35'i yakalayacağız

Kılıçdaroğlu: Yüzde 35'i yakalayacağız

Seçime sayılı gün kala anketler AKP'nin oy oranının düştüğünü gösterirken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'Yüzde 30’u geçtik, seçimlere kadar yüzde 35’i yakalayacağız' dedi.

Hürriyet'ten Onur Konuralp'in haberine göre, Kılıçdaroğlu seçim sürecine dair açıklamalarda bulundu. Dün itibariyle partisinin ulaştığı oy oranı bilgisini “Yüzde 30’u geçtik. Benim inancım, seçimlere kadar yüzde 35’i yakalayacağız” diyerek oy oranının artacağını belirtti.

YSK İYİ ÇALIŞMIYOR


Kılıçdaroğlu seçim güvenliği konusunda da Yüksek Seçim Kurulu'nun çalışmadığını belirterek, 'Seçimlerin güvenlik içinde yapılması lazım. Düşünün hâkim gözetiminde seçim yapıyorsunuz ve milyonlar ‘Seçim güvenli olacak mı olmayacak mı?’ diye kuşku duyuyor. Bu kuşku yargının ve YSK’nın iyi, doğru çalışmadığının göstergesi. Yani iktidar kendi sonuçlarını, düşündüğü sonuçları resmi olarak yansıtmaya çalışıyor; ama o kadar da ucuz değil. Biz de önlemlerimizi alıyoruz, o kadar da ucuz değil.YSK görevini yapmıyor, açıkça söyleyeyim. Zaten seçmenin güvensizliğinin nedeni de YSK’dır.' dedi.

SALDIRILAR SIRADAN VATANDAŞIN İŞİ DEĞİL

HDP’nin Mersin ve Adana İl Teşkilatları’na yönelik bombalı saldırılara da değinen Kılıçdaroğlu, “İki önemli kentte kalkar da bir siyasi partinin bürosuna bomba gönderirseniz, bu sıradan bir vatandaşın işi değildir... Bunu yapanları bulması gereken hükümettir. Bulamıyorsa suç ortağıdır” dedi.

Kılıçdaroğlu yarın İstanbul'da 'Yüzyıl'ın Projesi' dediği seçim vaadini açıklayacak.

CHP raporu: Seçimde bu hileler 'kesin' yapılacak

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız