birgün

13° AÇIK

GÜNCEL 22.09.2021 12:54

Kilis'te Covid-19'dan hastaneye yatanların yüzde 90'ı aşısız

Kilis İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Murat Şekeroğlu, Cumhuriyet Meydanı'ndaki aşı çadırında yaptığı açıklamada "Hastanede koronadan yatanların yüzde 90'ı aşı olmayan, geri kalanlar ise aşılarını tamamlamayanlardan oluşuyor" dedi.

Kilis'te Covid-19'dan hastaneye yatanların yüzde 90'ı aşısız

Kilis İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Murat Şekeroğlu, kentte koronavirüs nedeniyle hastaneye yatanların yüzde 90’ının aşısız olduğunu söyledi.

Kilis'te, 24 merkezde halka randevusuz olarak Covid-19 aşısı yapılıyor. İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Şekeroğlu, Cumhuriyet Meydanı'ndaki aşı çadırını ziyaret ederek, aşı ekibiyle sohbet etti.

Şekeroğlu, Kilis'te yoğun aşılama yaptıklarını belirterek, “Sağlık Bakanlığı'mızın yeni açıkladığı rakamlara göre Kilis 2'nci doz aşılamada yüzde 60 oranındadır. Biz bu aşı oranını yüzde 75'lerin üzerine çıkarmak ve mavi iller arasında yer almak istiyoruz. Hastanede koronadan yatanların yüzde 90'ı aşı olmayan, geri kalanlar ise aşılarını tamamlamayanlardan oluşuyor. Aşılarını tamamlamış olan bireylerin hastaneye yatışları söz konusu değildir” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol