birgün

11° HAFİF YAĞMUR

DÜNYA 02.05.2020 00:34

'Kim Jong-un 20 gün sonra ilk kez kamuoyunun önüne çıktı'

Ölmüş olabileceği söylentileri çıkarılan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, 20 gün sonra kamuoyu önüne çıktı. Kuzey Kore lideri, 1 Mayıs nedeniyle bir gübre fabrikasının açılış törenine katıldı

'Kim Jong-un 20 gün sonra ilk kez kamuoyunun önüne çıktı'

Güney Kore merkezli Yonhap haber ajansı, sağlık durumunun kötüleştiği konuşulan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un 20 gün sonra ilk kez kamuoyunun önüne çıktığını bildirdi.

Bir süredir kamuoyunda görülmediği için 'öldüğü' ya da 'görevinden uzaklaştırıldığı' gibi iddialarla gündeme gelen Kuzey Kore lideri, 20 gün sonra ilk kez ortaya çıktı.

Güney Kore merkezli Yonhap Haber Ajansı, Kim Jong-un'un 20 gün sonra ilk kez kamuoyunun önünde görüldüğünü bildirdi.

Sputnik Türkiye'nin aktardığı habere göre, Kuzey Kore'nin 36 yaşındaki lideri Kim Jong-un, ülkede kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü vesilesiyle Suncheon şehrinde düzenlenen bir gübre fabrikasının açılış törenine katıldığı ifade edildi.

Kim Jong-un en son 11 Nisan’da, başkanlığı ettiği İşçi Partisi toplantısında görülmüştü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol