birgün

10° AÇIK

DÜNYA 02.05.2020 00:34

'Kim Jong-un 20 gün sonra ilk kez kamuoyunun önüne çıktı'

Ölmüş olabileceği söylentileri çıkarılan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, 20 gün sonra kamuoyu önüne çıktı. Kuzey Kore lideri, 1 Mayıs nedeniyle bir gübre fabrikasının açılış törenine katıldı

'Kim Jong-un 20 gün sonra ilk kez kamuoyunun önüne çıktı'

Güney Kore merkezli Yonhap haber ajansı, sağlık durumunun kötüleştiği konuşulan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un 20 gün sonra ilk kez kamuoyunun önüne çıktığını bildirdi.

Bir süredir kamuoyunda görülmediği için 'öldüğü' ya da 'görevinden uzaklaştırıldığı' gibi iddialarla gündeme gelen Kuzey Kore lideri, 20 gün sonra ilk kez ortaya çıktı.

Güney Kore merkezli Yonhap Haber Ajansı, Kim Jong-un'un 20 gün sonra ilk kez kamuoyunun önünde görüldüğünü bildirdi.

Sputnik Türkiye'nin aktardığı habere göre, Kuzey Kore'nin 36 yaşındaki lideri Kim Jong-un, ülkede kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü vesilesiyle Suncheon şehrinde düzenlenen bir gübre fabrikasının açılış törenine katıldığı ifade edildi.

Kim Jong-un en son 11 Nisan’da, başkanlığı ettiği İşçi Partisi toplantısında görülmüştü.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız