birgün

17° PARÇALI BULUTLU

Kiralık konut metrekare fiyatı en fazla artan il belli oldu

Türkiye genelinde haziran ayında kiralık konut metrekare fiyatı en fazla artış gösteren il olan Kocaeli, temmuz ayında da yüzde 13 oranıyla ilk sırada yer aldı. Satılık konut fiyatında ise yüzde 17’lik yükselişle Adana birinci oldu.

GÜNCEL 12.08.2022 13:51
Kiralık konut metrekare fiyatı en fazla artan il belli oldu Fotoğraf: ANKA
Abone Ol google-news

Emlak platformu Hepsiemlak, temmuz ayı endeksini bugün açıkladı.

Hepsiemlak’ın ülke genelindeki verilerden oluşturduğu “Temmuz 2022 Emlak Endeksi” sonuçlarına göre; Türkiye genelinde satılık-kiralık konut fiyatı gelişmelerinde metrekare fiyatı en fazla artış gösteren il Kocaeli, yüzde 10 oranıyla Mersin ve İstanbul ikinci sırada yer aldı.

'KOCAELİ KİRALIK KONUTTA İKİ AYDIR ZİRVEDE'

Haziran ayında kiralık konut metrekare fiyatı en fazla artış gösteren il olan Kocaeli, temmuz ayında da yüzde 13 oranıyla ilk sırada yer aldı. Yüzde 10 oranıyla Mersin ve İstanbul ikinci sırada yer alırken yüzde 8'lik artışla Adana listeye üçüncü sıradan girdi. Türkiye genelinde 2021 yılının aynı dönemine göre kira oranları karşılaştırıldığında ise kiralık konutlarda yıllık en fazla yükseliş, yüzde 256 oranla Tekirdağ'da oldu. Tekirdağ’ı yüzde 219 ile Kocaeli, yüzde 185 ile Mersin, yüzde 183 ile de Ankara ve Antalya takip etti.

'SATILIK KONUTTA YÜZDE 17 ARTIŞLA ADANA İLK SIRADA'

Satılık konut fiyatında ise geçen ay ile karşılaştırıldığında yüzde 17 fiyat artışı ile Adana ilk sırada yer aldı. Yüzde 14 ile Yalova ikinci sırada yer alırken yüzde 12’lik artış ile Karaman, Zonguldak ve Samsun üçüncü sırayı paylaştı. Satılık konutta yıllık artışlara baktığımızda ise yüzde 236 oranıyla Antalya ilk sırada yer aldı. Antalya, haziran verilerinde de yine en fazla artış gösteren il olmuştu. Yüzde 232 ile Adana ikinci sırada yer alırken Mersin yüzde 222 artış oranıyla üçüncü sırada yer aldı"

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol