birgün

27° AZ BULUTLU

MEDYA 24.07.2020 13:11

Kırcı’nın ekrana çıkartılmasına tepki: Bu yayını yapan, katliama ortaktır

Bahçelievler Katliamı’nı gerçekleştirenden olan Haluk Kırcı’nın TV ekranlarına ‘özel konuk’ olarak çıkartılması, kamuoyunu adeta isyan ettirdi. Sosyal medyada pek çok kullanıcı Türkiye medyasının yaşadığı çürümeye işaret etti ve "Bu karanlık düzeni değiştireceğiz" dedi.

Kırcı’nın ekrana çıkartılmasına tepki: Bu yayını yapan, katliama ortaktır

Ankara Bahçelievler’de 7 devrimci öğrenciyi öldüren isimlerden Haluk Kırcı’nın Haber Global kanalında yayınlanan bir programa ‘özel konuk’ olarak katılması kamuoyunun tepkisini çekti.

1978 yılında 7 TİP’li öğrenciyi öldüren Kırcı’ya TV ekranlarına çıkarılarak ‘katliamı açıklama’ fırsatının verilmesini eleştiren siyasi partiler, siyasetçiler, gazeteciler, demokratik kitle örgütleri ve yurttaşlar, muhaliflere kapatılan medya organlarının katillere açıldığını vurguladı.

Sosyal medyada verilen tepkilerin bir kısmı şu şekilde:

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız