birgün

8° AÇIK

GÜNCEL 23.09.2021 17:00

Kırıkkale'de koronavirüs hastası, yolcu minibüsünde yakalandı

Kırıkkale'de durdurulan minibüsteki yolculara yapılan HES kodu denetiminde 22 yaşındaki Şakir Ünalkaç'ın Covid-19 olduğu halde seyahat ettiği tespit edildi. Ünalkaç'a ve firmaya 4 bin 50'şer lira para cezası kesildi.

Kırıkkale'de koronavirüs hastası, yolcu minibüsünde yakalandı

Kırıkkale'de durdurulan yolcu minibüsünde HES kodu sorgulamasında riskli grupta çıkan ve koronavirüs hastası olduğu belirlenen üniversite öğrencisi Şakir Ünalkaç 4 bin 50 TL ceza uygulanarak karantinaya alındı.

İl Salgın Denetim ekipleri, kent girişinde araçları durdurarak koronavirüs önlemleri kapsamında denetim yaptı. Ankara'dan Kırıkkale'ye giden yolcu minibüsü de durdurularak yolcuların HES kodu sorgulaması yapıldı.

Üniversite öğrencisi Şakir Ünalkaç'ın, HES kodu sorgulamasında riskli grupta olduğu belirlendi.

Yapılan araştırmada Ünalkaç'ın Covid-19 testi pozitif çıkınca evde karantinaya alınarak tedavisine başlandığı ancak 11'inci günde karantinayı ihlal ettiği tespit edildi.

Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesine ev tutmak için gittiğini söyleyen Kırıkkale Üniversitesi öğrencisi Ünalkaç, 4 bin 50 TL para cezası uygulanarak karantinaya alındı.

Ayrıca firmaya da riskli yolcu taşıdığı için 4 bin 50 TL para cezası uygulandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol