birgün

20° AÇIK

Kirk Douglas, Natalie Wood’a cinsel saldırıyla suçlanıyor

Natalie Wood’un kız kardeşi Lana Wood, yeni yayınladığı kitabında ablasını evli olduğu Robert Wagner’ın öldürdüğünü söyledi. Lana ayrıca, Natalie’nin henüz 16 yaşındayken Kirk Douglas’ın cinsel saldırısına maruz bırakılığını öne sürdü.

YAŞAM 05.11.2021 13:10
Kirk Douglas, Natalie Wood’a cinsel saldırıyla suçlanıyor
Abone Ol google-news

Natalie Wood’un kız kardeşi Lana Wood, önümüzdeki hafta çıkacak olan Little Sister isimli kitabında 1955 yazında, Natalie Wood’un Çöl Aslanı (The Searchers) filmi için çalıştığı dönemde Kirk Douglas tarafından cinsel saldırıya maruz bırakıldığını yazdı.

Lana Wood’a göre, saldırının gerçekleştiği toplantı, Douglas sayesinde birçok kapının açılabileceğini düşünen anneleri Maria Zakharenko tarafından ayarlanmıştı.

Lana Wood, saldırı sonrasında kız kardeşiyle ilgili şu satırlara yer veriyor:

“Korkunç görünüyordu. Çok dağınık ve çok üzgündü. O ve annem birbirlerine fısıldamaya başladılar. Onları gerçekten duyamıyordum ya da ne dediklerini anlayamıyordum. Görünüşe göre kız kardeşimin başına kötü bir şey gelmişti, ama her ne ise, görünüşe göre bunu söylemeleri için çok gençtim.”

Lana Wood’un çıkacak yeni kitabı “Küçük Kız Kardeş: Natalie Wood’un Gizemli Ölümüne İlişkin Araştırmam” Natalie Wood’un trajik ölümünü çevreleyen gerçekleri aydınlatmayı amaçlıyor.

KARİYERİ İÇİN SESSİZ KALMIŞ

Lana Wood’a göre, Natalie her ikisi de yetişkin olana kadar onunla ne olduğunu konuşmadı. Ancak daha sonra, Natalie Wood Douglas’ın süitine getirildiğinde olanları kız kardeşine anlatıyor. Lana Wood, kız kardeşinin şu şekilde konuştuğunu hatırlıyor: “Beni incitti Lana. Vücut dışı bir deneyim gibiydi. Dehşete kapılmıştım, kafam karışmıştı.”

İddia edilen olay meydana geldiğinde sekiz yaşlarında olan Lana, annesinin ve kız kardeşinin böyle bir suçlamayı yapmaları halinde Natalie’nin kariyerinin mahvolacağını düşündüklerini söylüyor.

Lana Wood, bu olaydan sonra kız kardeşinin erkeklere hiç güvenmediğini kendini çok sıkı bir şekilde korumaya başladığını anlatıyor.

İddia edilen saldırı sırasında 30’lu yaşlarının sonlarında olan Kirk Douglas, Spartacus, The Bad and the Beautiful gibi filmlerle tanınıyordu.

Aralık 2016’da, Douglas hakkında Associated Press’e konuşan oyuncu ve dansçı Neile Adams, “Onun eli bacağınızı taramadan onun yanında oturamazsınız” demişti.

kirk-douglas-natalie-wood-a-cinsel-saldiriyla-suclaniyor-940573-1.
Natalie Wood

ÖLÜMÜNDEN ROBERT WAGNER SORUMLU

Lana Wood’un kitabında ayrıca kız kardeşinin trajik ölümüyle ilgili de iddialar yer alıyor. Natalie Wood’un 1981 yılında boğularak ölmesi, kırk yıldır Hollywood’un en büyük gizemlerinden biri olarak kaldı.

Natalie Wood, 28 Kasım 1981’de eşi Robert Wagner ve Christopher Walken ile beraber yat ile denize açıldı. 29 Kasım’da da Wood’un cansız bedeni bulundu. Otopsi raporunda, vücudunda ve kollarında morluklar olduğu ve sol yanağında bir aşınmanın olduğu, ortaya çıktı, ancak yaralanmaların nasıl ve ne zaman oluştuğu belirlenemedi. Wood’un ölümü sır olarak kaldı.

Ancak kız kardeşi Lana Wood, “West Side Story” aktrisinin ölümü için suçlanacak bir kişi olduğuna inanıyor: Natalie’nin evli olfuğu Robert Wagner.

75 yaşındaki Lana Wood, The Post’a verdiği röportajda “Önceden tasarlandığına inanmıyorum. Ama bu, onun yaptığını düşünmediğim anlamına gelmez. Tabii ki yaptı!” ifadelerine yer verdi.

kirk-douglas-natalie-wood-a-cinsel-saldiriyla-suclaniyor-940575-1.
Robert Wagner

NATALIE WOOD KİMDİR?

Asıl adı Natalia Nikolaevna Zakharenkov olan Amerikalı sinema oyuncusu 20 Temmuz 1938'de doğdu ve sinema hayatı boyunca 3 kez Oscar'a aday gösterildi. Rus göçmeni bir ailenin üç kızından ortancası olan Natalie Wood'un yaşamına yön veren oyunculuk kariyerine annesinin yönlendirmesiyle başladı.

Henüz dört yaşındayken annesinin zoruyla kamera karşısına geçerek sanat hayatına adım atan Natalie, 6 yaşındayken bilinen sahne adını aldı.

Hollywood'da giderek sivrilen sanatçı, Oscar adayı olduysa da kazanamadı. Birçok filmde, değişik rollerde yer aldı; seçkin ve önemli oyuncularla çalıştı.

Natalie Wood, son olarak boşandığı Robert Wagner'la ikinci kez evlendi, ancak genç yaşta hayatını kaybetti.

Wagner'ın yatından denize düşerek boğulan Natalie Wood'un sır dolu ölümü aydınlatılamamış, şüpheli olan Wagner ve Christopher Walken delil yetersizliğinden serbest bırakılmışlardı.

Yaşamı boyunca boğulmaktan korkan sanatçının sonu korktuğu şekilde olmuştu. Natalie Wood'un ölmeden önce vücudunda ezik ve morluklar olduğu ortaya çıkmıştı.

Wood'un gizemli ölümüyle ilgili soruşturma, 2011 yılı sonunda yeniden açılmıştı. Los Angeles bölge şerifliği sözcüsü Steve Whitmore, yaptığı açıklamada, dedektiflerin elde ettiği yeni bilgilerin soruşturmanın yeniden açılmasına neden olduğunu söylemişti.

Wood'un evli olduğu Robert Wagner de şerifin bürosunun gerekli işlemleri yapacağına emin olduklarını, ancak soruşturmanın yeniden açıldığı konusunda bilgilendirilmediklerini ifade etmişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol