birgün

16° AÇIK

GÜNCEL 04.03.2021 18:54

Kırklareli'nde iki hafta içinde yüzde 100'e yakın vaka artışı oldu

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüsle mücadelede başlattığı "Dinamik Denetim Süreci" uygulaması kapsamında denetimlere katıldı. Denetimlerin ardından açıklamada bulunan Vali Bilgin, “Kentimizde maalesef iki haftada yüzde 100'e yakın vaka artışı oldu” dedi.

Kırklareli'nde iki hafta içinde yüzde 100'e yakın vaka artışı oldu

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadelede başlattığı "Dinamik Denetim Süreci" uygulaması kapsamında denetimlere katıldı. Vali Bilgin, “Kentimizde maalesef iki haftada yüzde 100'e yakın vaka artışı oldu” dedi.

AA’da yer alan habere göre, Bilgin, kent sakinlerini Covid-19 tedbirlerini sürdürmeleri konusunda uyardı. Bilgin, denetimlerin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Covid-19 ile ciddi mücadele etmelerine rağmen vakaların artış gösterdiğini söyledi.

KENT YÜKSEK RİSK KATEGORİSİNDE

Sağlık Bakanlığının verilerine göre, haftalık 100 bin nüfusa karşılık gelen Covid-19 vaka tablosunda kentin "yüksek risk" kategorisinde olduğunu anımsatan Bilgin, "Covid-19 dünyada yaşayan herkes için bir problem. O nedenle hep birlikte dinamik bir şekilde birbirimizi denetleyelim ki bu sürecin hepimize zarar vermeden atlatılmasını sağlayalım." dedi.

Salgının sağlık dışında ekonomik, kültürel ve eğitim alanlarını da olumsuz etkilediğini vurgulayan Bilgin şunları kaydetti:

"Kentimizde maalesef iki haftada yüzde 100'e yakın vaka artışı oldu. O nedenle yüksek riskli bir iliz. Hep birlikte düşük riske indirebiliriz. Bu da hepimizin gayretiyle olur. Hep birlikte Dinamik Denetim Süreci'ni yöneteceğiz. Başka çaremiz yok. Çok yüksek riske geçtiğimizde yanı başımızda Edirne ilimiz bu kapsamda biliyorsunuz, iş yerleri kapalı. İki haftada bir bu değerlendirmeye alınacak. Biz de iki hafta sonra çok yüksek riske girme durumumuz olduğunda, bu bizim için hakikaten çok zor bir durum olur." ​​​​​​​

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol