birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 22.04.2021 18:50

Kırklareli Valiliği'nden 1 Mayıs yasağı

Kırklareli Emek Platformu adına tertip komitesi olarak 20 Nisan 2021 tarihinde yapılan müracaata, Valilik tarafından pandemi ve kısmi kapanma gerekçe gösterilerek izin verilmedi.

Kırklareli Valiliği'nden 1 Mayıs yasağı

SEDAT EVREN

Kırklareli Valiliği de Covid-19 pandemisini gerekçe göstererek 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarına yasak getirdi.

Aralarında DİSK, KESK,TMMOB, TTB ve Tüm Emekliler Sendikası'nın bulunduğu Kırklareli Emek Platformunun 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla yapmak istediği basın açıklamasına Kırklareli Valiliği'nden yasaklama geldi.

Emek Platformu adına tertip komitesi olarak 20 Nisan 2021 tarihinde yapılan müracaata, pandemi ve kısmi kapanma gerekçe gösterilerek izin verilmedi.

Kırklareli Valiliği tarafından tertip komitesine yapılan tebligatta; ‘’Kırklareli Valiliğince 14.04.2021 tarih ve 2021/35 sayılı il Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararının 6.maddesi ve 15.04.2021 2021/ 37 sayılı İl Umumi Hıfzısıhha Kurul Kararı gereği 1 Mayıs İşçi Bayramı yürüyüş ve basın açıklaması talebeniz uygun görülmemiştir’’ denildi.

kirklareli-valiligi-nden-1-mayis-yasagi-867734-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol