birgün

25° AZ BULUTLU

Kırmızı bültenle aranırken yakalanıp tahliye edilen IŞİD'li için tutuklama kararı

Üst mahkeme, INTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranırken Ankara'da 7 Ekim 2021'de yakalanan ve geçtiğimiz hafta tahliye edilen IŞİD'li Ayshat Rzaeva için tutuklama kararı verdi.

GÜNCEL 05.07.2022 18:53
Kırmızı bültenle aranırken yakalanıp tahliye edilen IŞİD'li için tutuklama kararı
Abone Ol google-news

IŞİD’e üye olduğu gerekçesiyle INTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranırken geçen yıl Ankara'da yakalanıp tutuklanan ve geçtiğimiz hafta tahliye edilen Rusya vatandaşı Ayshat Rzaeva hakkında bir üst mahkemeye yapılan itiraz üzerine yeniden tutuklama kararı verildi.

INTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranırken 7 Ekim 2021'de Ankara Keçiören ilçesine bağlı Karakaya Mahallesi'nde yakalanan ve IŞİD’in üst düzey mensuplarıyla irtibat halinde bulunduğu belirlenen Rusya vatandaşı Ayshat Rzaeva, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

SAVCI TAHLİYE KARARINA İTİRAZ ETTİ

'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Rzaeva, 28 Haziran'da Ankara 26'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıktı ve duruşma sonunda yurt dışına çıkış yasağıyla tahliye edildi.

Duruşma savcısı ise karara itiraz etti.

Mahkemenin itirazı reddetmesi üzerine, dosya Ankara 27'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Mahkeme, mevcut delil durumu, sanığın kaçma ve delilleri karartma şüphesi bulunması ve sabit ikametgahının bulunmaması nedeniyle tekrardan tutuklamaya yönelik yakalama kararı verdi.

DHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol