birgün

23° PARÇALI BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 31.03.2021 14:11

Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği 5 Nisan'da hesaplara yatacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Mart ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerinin 5 Nisan’da hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği 5 Nisan'da hesaplara yatacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Mart ayı kısa çalışma ve işsizlik ödemeleriyle ilgili açıklama yaptı.

Ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağını, IBAN bilgileri bulunmayan yurttaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağını hatırlatan Selçuk, “Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerini 5 Nisan 2021 tarihinde hesaplara yatıracağız” dedi.

Bu arada, Kısa Çalışma Ödeneği bugün itibarıyla sona eriyor.

Buna göre, işveren yarından itibaren işçilerini ya normal çalışmaya geçirecek ya da ücretsiz izne çıkartacak. Kısa çalışma ödeneğinden normal çalışmaya geçen işverene, işçi başına ayda 1.341 liraya kadar normalleşme desteği sağlanacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol