birgün

11° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 13.10.2018 17:27

Kısa film rüzgarı Marmaris’te esmeye devam ediyor

Kısa film rüzgarı Marmaris’te esmeye devam ediyor

4.Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali beşinci gününde devam ediyor. Finalist filmlerin gösterimi ve yönetmenleriyle söyleşilerinin yapıldığı festivalde, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, eski Kültür Bakanı Prof. Dr. Suat Çağlayan ve gazeteci Merdan Yanardağ’ın katılımıyla sinema üzerine bir panel gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü gazeteci Nida Yılmaz’ın yaptığı panelde Çağlayan, halk kültürleri ve küreselleşmenin sinemayla kurduğu ilişkisini ele aldı.

Büyükerşen, sinemayla olan tanışıklığını anıları ile anlatırken sinemanın yerel yönetimlerle kurduğu ilişkiye dair soruları yanıtladı. Yanardağ ise sinema özelinde sanatın ve kültürün Türkiye’de medyadaki görünürlüğünü yorumladı.

4.Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali, yarın son gününde yapılacak film gösterimleri ve eski Devlet Bakanı Yılmaz Karakoyunlu, oyuncu ve yazar Göksel Arsoy ve sinema eleştirmeni Atilla Dorsay ile yapılacak “Sinema sanatı, festivaller, sorunları ve çözümleri” konulu panelinin ardından yapılacak ödül töreniyle beraber sona erecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol