birgün

28° AZ BULUTLU

KısaKes Film Festivali, Dünyanın en iyi 7 kısa film festivali arasında

KÜLTÜR SANAT 24.10.2018 14:50
KısaKes Film Festivali, Dünyanın en iyi 7 kısa film festivali arasında
Abone Ol google-news

Torino Kısa Film Marketi’nin “Dünyanın En İyi 7 Kısa Film Festivali”ne yer verdiği “Pitch Your Fest!” bölümünde Türkiye, ilk kez KısaKes Kısa Film Festivali ile yerini aldı.

Dünyanın dört bir yanından katılan ve Clermont-Ferrand, Go Short gibi en prestijli ve yenilikçi festivallerin yer aldığı listede KısaKes, seçilen en genç festival olarak dikkat çekti. Bu sene de 2012 başvuru gibi rekor bir katılımla Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) işbirliğiyle genç sinemacıları görünür kılmak için 12-17 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen; Cannes, Sarajevo, BuSho gibi sayısız uluslararası film festivaliyle partnerliği olan KısaKes Kısa Film Festivali, Kasım ayında Torino Kısa Film Market’te Türkiye’yi temsil edecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol