birgün

9° AÇIK

GÜNCEL 05.01.2021 09:24

Kısıtlama cezası uygulanan lokal işletmecisinden ilginç savunma

Bursa'da polisin baskın yaptığı lokalin işletmecisi kendisini, "Kapalı olması gerektiğinden haberim yoktu" diyerek savundu. Dernek lokalindeki 27 kişiye toplam 85 bin 50 lira para cezası verildi.

Kısıtlama cezası uygulanan lokal işletmecisinden ilginç savunma

Bursa'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken bir dernek lokalinde bulunan 27 kişiye idari para cezası uygulandı. İşletmeci, iş yerinin neden açık olduğunu soran polislere, televizyon izlemediğini, kapalı olması gerektiğinden haberinin olmadığını söyledi.

AA'da yer alan habere göre, Osmangazi Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, Tahtakale Mahallesi'ndeki bir dernek lokalinin açık olduğunu tespit etti.

Kepengi yarıya kadar kapalı olan iş yerine giren ekipler, içeride 27 kişinin bulunduğunu gördü.

kisitlama-cezasi-uygulanan-lokal-isletmecisinden-ilginc-savunma-824989-1.

85 BİN LİRA CEZA UYGULANDI

Lokalin işletmecisi M.Ö, iş yerinin neden açık olduğunu soran polislere, televizyon izlemediğini, kısıtlamalar kapsamında kapalı tutulması gerektiğinden haberinin olmadığını söyledi.

Giriş çıkışların gözlenmesi için kamera sistemi kurulan lokalde, kaçak elektrik kullanıldığı da anlaşıldı.

Covid-19 tedbirlerine uymadıkları için toplam 85 bin 50 lira ceza verilen 27 kişiden 2'si çeşitli suçlardan arandıkları gerekçesiyle gözaltına alındı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol