Diyarbakır’da daha önce kıyafeti nedeniyle tanımadığı bir şahıs tarafından darbedilen 22 yaşındaki Kübra Ekin isimli kadın 10 gündür kayıp.

Kıyafeti nedeniyle şiddete maruz bırakılan Kübra Ekin 10 gündür kayıp

Diyarbakır’da 5 ay önce ekmek almak için evden çıkan ve giydiği kıyafetleri 'bahane edilerek' kimliği belirsiz bir kişi tarafından şiddete maruz bırakılan 22 yaşındaki Kübra Ekin aradan geçen 5 ayın ardından 10 gündür kendisinden haber alınamıyor.

13 Kasım günü akşam saat 17.00 sıralarında annesine evden alışverişe gideceğini söyleyerek çıkan Ekin, kayıplara karıştı. Anne Rahime Özdemir, kızının kaybolmasından sonra polis merkezine giderek kızının kaybolduğunu bildirmesi sonrası polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

“KIZIMIN HAYATINDAN ENDİŞE EDİYORUM”

Kızının kaybolmasına ilişkin açıklamada bulunan anne Rahime Özdemir, “Kızım kaybolduğu akşam saat 17.00’da alışverişe gitmek için evden çıktı ve daha geri dönmedi. Kızım eve gelmeyince endişe ettim ve karakola gittim başvuruda bulundum. Karakolda bulunan polis memurları, ’22 yaşındadır belki bir yere gitmiştir, gelir geri’ dediler bana ve birçok kez gittim karakola ardından polis memurları sağ olsunlar artık onlarda gereken incelemeyi başlattılar. Kızımdan hiçbir iz daha yok artık ve telefonu da kapalıdır. Kızımın hayatından endişe ediyorum. Ben kendimce diyorum ya biri onu tutmuş ya da ölmüş. Ben bu iki şeyi düşünüyorum. İnşallah Allah etmesin. Başkada bir şey düşünemiyorum” dedi.

Kızına çağrıda bulunan anne Özdemir, “Kızım gel bak ben hiç iyi değilim. Artık ayakta duracak halim dahi yok. Evde durmak bile istemiyorum. Neredeysen sesimi duyuyorsan çık gel. Bütün yetkililere de çağrım. Kızımı bana bulsunlar. Yetim bir kızdır, çok istiyorum onun bulunmasını ve üzerinde dursunlar. Nerededir, ölü ya da sağ ben kızımı istiyorum. Kızımın ölüsünü de istiyorum dirisini de bekliyorum. Artık diyecek söz de bulamıyorum” diye konuştu.

Öte yandan, polis ekiplerinin Ekin'in bulunması için çok yönlü inceleme başlattığı öğrenildi.

İHA