Kızına işkence eden erkek hakkında iddianame

15.10.2019 16:20 GÜNCEL

19 yaşındaki kızına işkence yaptığı iddiasıyla tutuklanan Muzaffer A. hakkında iddianame düzenlendi.

DHA'da yer alan habere göre, Muzaffer A. hakkında "alt soya karşı kasten yaralama" suçundan ceza istenirken, Tuğba A. hakkında ise "üst soya karşı kasten yaralama suçu"ndan iddianame düzenlendi.

19 yaşındaki kızına işkence eden baba tutuklandı 19 yaşındaki kızına işkence eden baba tutuklandı

NE OLMUŞTU?

Babanın kızına uyguladığı şiddet görüntülerini ve genç kadının yardım çığlıklarını kendi hesabından paylaşan bir Twitter kullanıcısı, “19 yaşındaki kıza öz babası işkence yapıyor. Anne yatalak. Hepsi bir psikopatın elinde. Olayın doğruluğunu teyit ettim. Ne olur bildiğiniz ne kadar yetkili varsa etiketleyin. Bu insanları kurtaralım. Yer: Taksim/ Tarlabaşı Elimde resmi evraklar da var” ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, isminin Tuğba olduğu belirtilen genç kadına babası tarafından uygulanan şiddet tepki çekmiş, yayınlanan görüntülerden sonra baba Muzaffer A. tutuklanmıştı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da konuyla ilgili açıklama yapmış ve dava sürecini yakından takip edeceğini belirtmişti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk olaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Tuğba kızımızın şiddete maruz kaldığı görüntüler hepimizi derinden sarstı. Şiddet kimden ve nereden gelirse gelsin asla kabul edilemez. Bakanlık olarak Tuğba kızımız ile iletişim halindeyiz. Sosyal inceleme süreci devam etmekte. Olayın hukuki boyutunu yakından takip edeceğiz." ifadelerini kullanmıştı.