birgün

23° KAPALI

SPOR 02.06.2020 15:34

Klopp: Şampiyon olduktan sonra durmak istemiyoruz

Liverpool Teknik Direktörü Jurgen Klopp, Premier Lig'in 17 Haziran'da yeniden başlamasıyla sahalara geri dönecekleri için çok mutlu olduğunu söyledi. Kloop ayrıca, "Alabileceğimiz 27 puan daha var ve biz hepsini kazanmayı deneyeceğiz" ifadelerini kullandı

Klopp: Şampiyon olduktan sonra durmak istemiyoruz

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Liverpool'un teknik direktörü Jurgen Klopp, şampiyonluğu garantiledikten sonra da kazanabilecekleri her şeyi kazanmak istediklerini söyledi.

İngiliz basınına konuşan 52 yaşındaki Alman teknik adam, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ara verilen Premier Lig'in 17 Haziran'da yeniden başlamasıyla sahalara geri dönecekleri için çok mutlu olduğunu kaydetti.

Bein Sports'un aktardığı habere göre, futbolu çok özlediğini ifade eden Klopp, "Şampiyonluğa çok yakın olduğumuzu biliyoruz, ancak henüz garantilemedik. Alabileceğimiz 27 puan daha var ve biz hepsini kazanmayı deneyeceğiz. İki üç maç kazanıp şampiyon olduktan sonra durmak istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

"İZİN VERİLİNCE TARAFTARIMIZLA KUTLAMA YAPACAĞIZ"

klopp-sampiyon-olduktan-sonra-durmak-istemiyoruz-739020-1.

Şampiyonluk kutlamalarına değinen deneyimli çalıştırıcı, "Eğer şampiyon olursak önce takım arasında kutlayacağız, izin verilince de taraftarlarımızla kutlama yapacağız. Kupayla tören yapacağımıza söz veriyorum, ne zaman olursa olsun, bunun ne önemi var. Sadece herkesin gelebileceği bir güne ihtiyacımız var" diye konuştu.

En yakın takipçisi Manchester City'nin 25 puan önünde bulunan Klopp yönetimindeki Liverpool, 30 yıllık şampiyonluk hasretini sonlandırmaya çok yakın.

PREMİER LİG 17 HAZİRAN'DA BAŞLIYOR

İngiltere'de koronavirüs nedeniyle 13 Mart'ta ara verilen Premier Lig, 17 Haziran'da yeniden başlayacak.

Önceden kalan 2 erteleme maçı Aston Villa - Sheffield United ve Manchester City - Arsenal maçlarıyla başlacak Premier League'ne aynı haftasonundaki maçlarla devam edilecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız