Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Amasra’daki maden faciasından yaralı olarak kurtulan işçilerin sağlık durumuna ilişkin, "Karbonmonoksit zehirlenmesi sebebiyle tedavi edilen hastamız bugün taburcu oldu. Yanık hastalarımızdan biri ise yoğun bakımdan normal servise çıktı. Diğer hastalarımızın durumu stabil" dedi.

Koca'dan maden faciasında yaralanan işçilerin durumuna ilişkin açıklama
Fotoğraf: Depophotos

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Amasra'da maden ocağındaki patlamada yaralanan ve hastanede tedavi gören bir madencinin taburcu edildiğini, yanık tedavisi gören bir madencinin ise yoğun bakımdan çıktığını duyurdu.

Koca, Bartın’ın Amasra ilçesinde, Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) ait kömür ocağında yaşanan maden faciasından yaralı olarak kurtulan işçilerin sağlık durumuna ilişkin bugün sosyal medya hesabında açıklama yaptı.

Koca, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bartın'daki maden ocağı kazasında yaralanıp, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde karbonmonoksit zehirlenmesi sebebiyle tedavi edilen hastamız bugün taburcu oldu. Yanık hastalarımızdan biri ise yoğun bakımdan normal servise çıktı. Diğer hastalarımızın durumu stabil" bilgisini verdi.