birgün

19° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 02.08.2020 13:43

Koca’dan tatil yapanlara uyarı: Birinci dalga sahillere indi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınında birinci dalganın sahillere indiğini açıkladı. Ancak Koca, yine detaylı bilgi paylaşmaktan kaçındı.

Koca’dan tatil yapanlara uyarı: Birinci dalga sahillere indi

Türkiye’de koronavirüs salgınına ilişkin verilerin sağlıklı ve güvenilir olmadığı yönündeki şüpheler son günlerde artarken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yeni bir açıklama yaptı.

Tatile gidenlere dikkatli olmaları çağrısında bulunan Koca, şu ifadeleri kullandı:

“Birinci dalga sahillere indi. Tatilde dikkatli olalım.”

Ancak Koca, sahil bölgelerindeki vaka sayıları, salgının hangi bölgelerde yoğunlaştığı, ne hızla arttığı ve meydana gelen can kayıplarına ilişkin herhangi bir bilgi vermedi.

Sağlık Bakanı'nın bu uyarısının, bugün sosyal medyada yayılan kalabalık sahil görüntülerinin ardından gelmesi dikkat çekti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol