birgün

30° AÇIK

GÜNCEL 02.08.2020 13:43

Koca’dan tatil yapanlara uyarı: Birinci dalga sahillere indi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınında birinci dalganın sahillere indiğini açıkladı. Ancak Koca, yine detaylı bilgi paylaşmaktan kaçındı.

Koca’dan tatil yapanlara uyarı: Birinci dalga sahillere indi

Türkiye’de koronavirüs salgınına ilişkin verilerin sağlıklı ve güvenilir olmadığı yönündeki şüpheler son günlerde artarken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yeni bir açıklama yaptı.

Tatile gidenlere dikkatli olmaları çağrısında bulunan Koca, şu ifadeleri kullandı:

“Birinci dalga sahillere indi. Tatilde dikkatli olalım.”

Ancak Koca, sahil bölgelerindeki vaka sayıları, salgının hangi bölgelerde yoğunlaştığı, ne hızla arttığı ve meydana gelen can kayıplarına ilişkin herhangi bir bilgi vermedi.

Sağlık Bakanı'nın bu uyarısının, bugün sosyal medyada yayılan kalabalık sahil görüntülerinin ardından gelmesi dikkat çekti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız