birgün

14° AÇIK

Koca duyurdu: Uzaktan sağlık hizmeti pilot illerde uygulanmaya başlandı

Kamu hastanelerinde ‘uzaktan görüntülü muayene’ sisteminin başlayacağının açıklanmasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uzaktan Sağlık Hizmeti projesinin Bilecik, Sinop ve Dersim'de uygulanmaya başlandığını bildirdi.

GÜNCEL 15.02.2022 15:38
Koca duyurdu: Uzaktan sağlık hizmeti pilot illerde uygulanmaya başlandı
Abone Ol google-news

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde duyurulan Uzaktan Sağlık Hizmeti projesinin pilot illerde uygulamaya başladığını duyurdu.

Sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir açıklama yapan Koca, "Geçen hafta duyurduğumuz Uzaktan Sağlık Hizmeti projesi kapsamında önemli bir uygulama hayata geçiyor. Uygulama pilot illerde başladı" dedi. Koca'nın açıklamasına göre, proje şu an Bilecik, Sinop ve Dersim'de hayata geçecek.

Koca'nın açıklamasının tamamı şöyle:

"Geçen hafta duyurduğumuz Uzaktan Sağlık Hizmeti projesi kapsamında önemli bir uygulama hayata geçiyor. Yatağa bağımlı hastaların Sağlık Kurulu raporları artık evlerinde düzenlenecek. Uygulama pilot illerde başladı. Yatağa/cihaza bağımlı yetişkin ve çocuk hastaların sağlık raporu alabilmeleri için hastaneye gelmeleri gerekmeyecek, raporlar evlerinde düzenlenecek. İhtiyaçları olan ilaç, mama, bez ve tıbbi cihazları evlerinden çıkmadan almaları sağlanacak. Yatağa bağımlı hastalarımızın sağlık raporunun evlerinde düzenlenmesine yönelik pilot uygulama Bilecik, Sinop ve Tunceli’de başladı. Uygulamayı kısa sürede ülke geneline yaygınlaştırmayı hedefliyoruz."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol