birgün

22° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 13.04.2021 10:13

Koca’nın ‘Sorumlu hepimiziz, 84 milyon’ sözlerine sosyal medyadan yanıt

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, “Vakaların artmasından hepimiz sorumluyuz, 84 milyon” sözlerine Twitter kullanıcıları, #SorumlusuBizDeğiliz diyerek yanıt verdi.

Koca’nın ‘Sorumlu hepimiziz, 84 milyon’ sözlerine sosyal medyadan yanıt

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, dün düzenlenen Bilim Kurulu toplantısı ardından yapılan basın toplantısında vaka artışına ilişkin kullandığı “Vakaların artmasından hepimiz sorumluyuz, 84 milyon” ifadelerine sosyal medyadan tepki yağdı. Twitter kullanıcıları, Koca’ya, “#SorumlusuBizDeğiliz” diye yanıt verdi.

Koca, dün yaptığı basın toplantısında bir gazetecinin "Artan vaka sayılarının sorumlusu gerçekten tedbir almayan vatandaş mı?" sorusuna, "Sorumlu hepimiziz, 84 milyon. Bilim Kurulu başından beri bu salgının, bulaşın nasıl olduğunu hep anlatageldi" yanıtını verdi.

Koca’nın bu yanıtı dün gece büyük tepki toplarken bugün ise Twitter kullanıcıları #SorumlusuBizDeğiliz etiketine yazarak tepki gösteriyor.

İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programının etiketi olarak başlayan tepkilerden bazıları şöyle:

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol