birgün

18° PARÇALI BULUTLU

Kocaeli'de 14 yaşındaki Melike Akarsu 3 gündür kayıp

Kocaeli'de 14 yaşındaki kızı Melike Akarsu'dan 3 gündür haber alınamıyor. Melike'nin annesi Emel Akşer, "Elimiz kolumuz bağlı, çaresizce haber bekliyoruz. Çocuğumun bulunmasını istiyorum" dedi.

GÜNCEL 12.08.2022 16:20
Kocaeli'de 14 yaşındaki Melike Akarsu 3 gündür kayıp Fotoğraf: İHA
Abone Ol google-news

10 Ağustos günü İzmit ilçesi Bekirdere Mahallesi'nde meydana gelen olaya göre, 14 yaşındaki kız çocuğu Melike Akarsu'dan, öğrenci kartı ve çantasıyla evden çıktıktan sonra bir daha haber alınamadı. Boşandıkları belirtilen Melike Akarsu'nun anne ve babası kayıp ilanı verdiler.

Anne Emel Akşar, "Kızım 3 gündür kayıp. Kaybolduğu gün duş alıp babasının yatağını düzeltip evden çıkmış. Mahallede görenlerin anlattığına göre çok fazla telefon görüşmesi yapmış. En son 13 yaşında bir kızla görülmüş, beraber gezmeye gitmişler. Sonra akşam 23.00 sıralarında tekrar evin önüne gelmişler. Merdivenlerin başında oturup konuşmuşlar. Bu konuşmadan sonra kızım eve girip çantasını ve öğrenci kartını alıp çıkmış. 2 tane sim kartını bulduk. Şu anda savcılıkta. Mektuplarda da bir sürü erkek ismi var. Bunların da hepsinden şüphe kapamıyoruz çünkü en son kiminle gittiğini bilmiyoruz. Dün akşam Kuran kursundan bir arkadaşı, Melike’nin kendisine ulaşıp görüntülü konuşma yaptığını söyledi. Arkadaşı, ‘Melike çık gel, annen ve baban perişan’ demiş. Benim kızım ise ‘Ben gelmeyeceğim, beni neden arıyorlar?’ demiş. Belki de kızım bir uyuşturucu satıcısının eline düştü. Belki de zor durumda. Ben bittim artık. 3 günden beri ekmek yemiyorum. Perişan oldum ben” diye konuştu.

Akşar, "Kayıp ilanı verdik. Babası savcıya sim kartlarını verdi. Polisimiz de ‘Bizden haber bekleyin’ dedi. Elimiz kolumuz bağlı, çaresizce haber bekliyoruz. Çocuğumun bulunmasını istiyorum. Ölüsüne de razıyım, dirisine de razıyım. Perişan oldum, 3 günden beri hiçbir şey yiyip içmiyorum. Daha ufak o. Kim aldı, kim götürdü bilmiyorum. Ölüsünü de dirisini de versinler bana. Ben her şeyine razıyım. Yeter ki bizi böyle merak içinde bırakmasınlar” ifadelerini kullandı.

(İHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol