Kocaeli'nin Gebze ilçesinde cadde ortasında E.Ö. isimli erkek tarafından tabanca ile vurulan 45 yaşındaki D.K. isimli kadın, 4 günlük yaşam mücadelesini kaybetti. E.Ö'nün kendisiyle birlikte olması için D.K'yi tehdit ettiği ve kadının şikayetçi olduğu öğrenildi.

Kaynak: İHA
Kocaeli'de bir kadın kendisini daha önce tehdit eden erkek tarafından öldürüldü

Kocaeli'de E.Ö isimli erkek kendisiyle birlikte olması için tehdit ettiği D.K. isimli kadını katletti.

Olay, 24 Mayıs Çarşamba günü saat 11.30 sıralarında Güzeller Mahallesi Bağdat Caddesi'nde meydana geldi. 3 çocuk annesi ve 2 torun sahibi D.K. isimli kadın, cadde üzerinde karşılaştığı E.Ö. isimli erkek tarafından tabanca ile vuruldu. 

Ağır yaralanan kadın sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı.

Olayın ardından kaçtığı ara sokakta yakalanan E.Ö. ise emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ağır yaralanan kadın, 4 günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

OLAYA İLİŞKİN DETAYLAR

İddiaya göre, D.K'nin bir mağazadan mobilya aldığı, E.Ö'nün de mağaza görevlisi olarak D.K'nin evine geldiği, aldığı mobilyaları kurduğu ve bu sebeple ikilinin tanıştığı öğrenildi. Sohbet sırasında D.K'nin oğlunun iş aradığını öğrenen E.Ö'nün bir süre sonra D.K'yi aradığı ve oğluna yurtdışında iş bulduğunu söylediği, bunun için bir miktar dolar istediği, D.K'nn ise E.Ö'ye güvenmediği için parayı vermediği bildirildi.

İkili arasında husumet başladığı, E.Ö'nün bu olaydan sonra çeşitli zamanlarda D.K. ile çocuklarını tehdit etmeye başladığı, D.K'nin ise E.Ö. hakkında şikayetçi olduğu öğrenildi.

E.Ö'nün D.K'yi saplantılı şekilde rahatsız ettiği, onunla birlikte olması için tehdit ettiği, fotoğraflarını izinsiz kullanarak onun adına çeşitli sosyal medya hesapları açtığı, bu açılan hesaplarda birileriyle konuştuğu ve D.K'nin numarasını tanımadığı kişilere verdiği iddia edildi. 3 çocuk annesi ve 2 torun sahibi D.K'nin eşinin ise yaklaşık 5 yıl önce vefat ettiği öğrenildi.