birgün

21° AÇIK

Kocaeli Valiliği'nden TIR'lardan inen göçmenlere yönelik açıklama

Kocaeli Valiliği, Gebze'ye TIR'ın kasasında gelen göçmenlerin yakalandığını duyurarak toplam 35 kişilik grubun sınır dışı edileceğini açıkladı.

GÜNCEL 25.05.2022 14:22
Kocaeli Valiliği'nden TIR'lardan inen göçmenlere yönelik açıklama
Abone Ol google-news

Kocaeli Valiliği, bir TIR'ın kasasında Gebze'ye gelen göçmenlerin sosyal medyada yayılan görüntülerine ilişkin açıklama yaptı.

Valilik açıklamasında toplam 35 kişilik grubun sınır dışı edileceği kaydedildi.

Açıklamada, şunlar ifade edildi:

"Bazı sosyal medya ve basın organlarında bu konuda tekrar yayınlar yapıldığı görüldüğünden açıklama yapma gereği duyulmuştur. Olay günü yediemin parkına çekilen araçtan kaçmaya çalışan yabancı uyruklu şahıslarla ilgili çevrede devam eden detaylı çalışmalar neticesinde 24'ü Afgan, 9'u Pakistan, 1'i İran ve 1'i Bangladeş uyruklu olmak üzere toplamda 35 yabancı uyruklu şahıs yakalanmış olup, işlemlerinin tamamlanmasına müteakiben sınır dışı edileceklerdir. Organize eden kişi adli makamlarca tutuklanmış olup, diğerlerinin de yakalanması için çok yönlü çalışmalar devam etmektedir. Düzensiz göç ile mücadelemiz kararlılıkla sürdürülmektedir."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol