birgün

10° PARÇALI BULUTLU

KADIN 02.09.2020 22:22

Köksal Doğru isimli astsubay, boşanma aşamasında olduğu kadını ve 1 kişiyi öldürdü

İzmir’in Gaziemir ilçesinde boşanma aşamasında olduğu kadının işyerini silahla basan Köksal Doğru isimli astsubay, Handan Doğru'yu ve bir kişiyi öldürdükten sonra intihar etti.

Köksal Doğru isimli astsubay, boşanma aşamasında olduğu kadını ve 1 kişiyi öldürdü

İzmir'in Gaziemir ilçesinde, Köksal Doğru isimli astsubay, boşanma aşamasındaki kuaför dükkanı işleten Handan Doğru'yu ve işyerine malzeme getiren Alper R.'yi tabanca ile öldürüp, işyeri çalışanı Gizem Önal'ı da yaraladıktan sonra intihar etti.

Olay, bugün saat 18.30 sıralarında Handan Doğru'nun kuaförünün önünde meydana geldi. Astsubay olduğu öğrenilen Köksal Doğru, boşanma aşamasında olan Handan Doğru'nun işlettiği kadın kuaförü salonuna gitti. Köksal Doğru, tabancasının art arda ateşleyerek katliam yaptı. Köksel Doğru'nun silahından çıkan kurşunlar, eşi Handan Doğru ile işyerinde çalışan Gizem Önal ve dükkana malzeme getiren Alper R.'ye isabet etti. Ortalık kan gölüne dönerken, Köksel Doğru ise olay yerinden uzaklaştıktan 100 metre sonra silahını başına ateşleyerek yere yığıldı.


Çevrede korku ve paniğe neden olan olaydan sonra ihbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sev edildi.

Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Handan Doğru ve Alper R. ile Köksel Doğru'nun yaşamını yitirdiği, işyeri çalışanı Gamze Önal'ın ise ağır yaralı olduğu belirlendi. önel, ilk müdahalenin ardından ambulansla İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Olayda hayatını kaybeden 3 kişinin cenazesi ise savcının incelemesinin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Olay yerinde inceleme yapan polis, soruşturmayı sürdürüyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız