birgün

6° AZ BULUTLU

AVRUPA 06.01.2021 20:04

Köln'den Boğaziçi Üniversitesi'ne dayanışma mesajı

Köln'den Boğaziçi Üniversitesi'ne dayanışma mesajı

Pandemi dolayısı ile sıkılaştırılan karantina uygulamalarına rağmen, Köln’de 80’li yıllarda Köln Üniversitesi'nde öğrenim gören ve Almanya'da bazı SOL Parti Köln üyelerince Boğaziçi Üniversitesi'ne sembolik dayanışma yürüyüşü gerçekleştirildi.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin eylemini destekleyen İngilizce, Almanca ve Türkçe kartonlar ile Ren Nehri'nin iki yakasında sessiz yürüyüş gerçekleştiren topluluk, yürüyüşü merkez tren garının bulunduğu tarihi DOM katedrali önünde sonlandırdı.

Dayanışma yürüyüşü Boğaziçi öğrencilerinin eylem saatine parelel olarak ve fiziki mesafe kurallarına uygun gerçekleştirildi.

Sosyal medyada paylaşılan yürüyüş fotoğraflarının altındaki yorumlarda ise yurt dışında yaşayan Türklerin Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine büyük destek verdiği görüldü.

Boğaziçi Üniversitesi'ne AKP'li Melih Bulu'nun üniversite dışından Cumhurbaşkanı emriyle atanması tepki çekmiş, öğrenci ve öğretim üyeleri Bulu'nun istifası için büyük ses getiren eylemler düzenlemişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol