birgün

25° PARÇALI BULUTLU

Kolombiya'da boğa güreşi festivalinde tribün çöktü: En az 4 ölü, yüzlerce yaralı

Kolombiya'nın Espinal kentinde düzenlenen "Corraleja" adlı boğa güreşi festivalinde, izleyicilerin bulunduğu tribünün çökmesi sonucu ilk belirlemelere göre en az 4 kişi öldü, yüzlerce kişi yaralandı. Yetkililer, ölü sayısının artmasından endişelendiklerini açıkladı.

DÜNYA 27.06.2022 11:20
Kolombiya'da boğa güreşi festivalinde tribün çöktü: En az 4 ölü, yüzlerce yaralı Fotoğraf: İHA
Abone Ol google-news

Kolombiya'da Tolima yönetim bölgesine bağlı Espinal şehrinde, ülkede geleneksel olarak yapılan boğa güreşi festivalinde izleyicilerin bulunduğu tribünün bir kısmı çöktü.

AA'nın haberine göre; Yetkililer, meydana gelen olayda şimdiye kadar en az 4 kişinin öldüğünü, 30'u ağır olmak üzere yüzlerce kişinin ise yaralandığını bildirdi.

Kolombiya'nın yeni cumhurbaşkanı Gustavo Petro, ülkede düzenlenen boğa güreşi festivali kaynaklı ölümler nedeniyle bu tarz organizasyonların durdurulmasını talep etti.

Twitter hesabından ülkenin Espinal kentindeki "Corraleja" adlı boğa güreşi festivalinde yaşamını yitirenler için başsağlığı mesajı paylaşan Petro, belediye başkanlarından bu tür festivallere müsaade etmemesini istedi.

Kolombiya Cumhurbaşkanı Petro, "El Espinal'de meydana gelen çöküş nedeniyle etkilenen herkesin yara almadan çıkmasını temenni ediyorum. Bu, Sincelejo'da da vuku bulmuştu. Belediye başkanlarından insanların veya hayvanların ölümüne yol açan festivallere izin vermemesini rica ediyorum." ifadelerini kullandı.

Kolombiya'nın Espinal kentinde dün düzenlenen "Corraleja" adlı boğa güreşi festivalinde, izleyicilerin bulunduğu tribünün çökmesi sonucu ilk belirlemelere göre 4 kişi ölmüş, 300'ü aşkın kişi yaralanmıştı.

Olayın ardından büyük kaosun yaşandığı arenadan kaçan boğa sokaklarda paniğe neden olmuştu.

Çökme anını gösteren videolar sosyal medya platformlarında yayımlandı. Ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe ediliyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol