birgün

12° AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 15.01.2020 16:23

Komedyen Miray Akovalıgil cuma günü BKM Mutfak'ta

Komedyen Miray Akovalıgil cuma günü BKM Mutfak'ta

Türkiye’nin sayılı kadın komedyenlerinden Miray Akovalıgil, 17 Ocak’ta BKM Mutfak Çarşı’da gerçekleştireceği stand-up gösterisiyle bir yıl önce tek kişilik gösterisiyle ilk defa çıktığı sahnede, hem 2020’nin ilk stand-up performansını sergileyecek hem de gösterisinin birinci yılını kutlayacak.

MİRAY AKOVALIGİL HAKKINDA

İzmir Amerikan Koleji ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Miray Akovalıgil, bir taraftan avukatlık kariyerine devam ederken, diğer yandan da aldığı drama ve yazarlık dersleriyle komedyenlik kariyerine açık mikrofon gecelerinde yaptığı özgün stand-up performanslarıyla başlamıştır.

‘Aşk Yeniden’ adlı dizide canlandırdığı Şaziment karakteriyle daha geniş bir kitleye ulaşan Komedyen Akovalıgil, sosyal medyadaki ‘İş Görüşmesine Giden Corporate Elis’ ve ‘Meditatif Nuran’ gibi sayısız tiplemeleriyle hayran sayısını hızla arttırmaya ve stand-up performanslarıyla seyircisi ile hemen hemen her hafta buluşmaya devam ediyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız